Program
"Zielony skarb" - projekt Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Pod Gruszą" Drukuj
23.10.2017.

Logo FIO

„Zielony skarb” to projekt, który w miesiącu wrześniu i październiku realizuje Rodzinny Ogród Działkowy „Pod Gruszą” w Ciechanowcu. Celem projektu jest promowanie ROD w środowisku, prezentowanie idei działkowej jako aktywnej, zdrowej i rodzinnej formy aktywności.

 
"Zielony skarb" - projekt Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Pod Gruszą"

fot. ROD "Pod Gruszą"


Projekt skierowany jest do dzieci jako potencjalnych propagatorów walorów ogrodu. W zajęciach na terenie Ogrodu uczestniczą uczniowie trzech klas Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu. Każdorazowy pobyt w Ogrodzie daje im szansę utrwalenia i poszerzenia wiedzy przyrodniczej, poznania historii stowarzyszeń ogrodowych w Europie, poznania historii naszego Ogrodu, spotkania ciekawych ludzi z nim związanych a także jest to okazja do aktywnego wypoczynku, zjedzenia pieczonej kiełbaski czy posmakowania po raz pierwszy w życiu pieczonych w popiele  ziemniaków. W poznawaniu Ogrodu i umilaniu pobytu w nim towarzyszyła dzieciom liczna grupa działkowców – wolontariuszy, którzy dbali o bezpieczeństwo dzieci i realizowali wyznaczony program pobytu.

Zapraszając do promocji Ogrodu dzieci liczymy, że to właśnie one dzieląc się w swoim środowisku wrażeniami z pobytu w Ogrodzie skłonią przynajmniej kilkoro rodziców czy ich znajomych do wzięcia wolnej pod uprawę działki, których w Ogrodzie jest jeszcze dość dużo.

Projekt „Zielony skarb” jest współfinansowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ze środków otrzymanych od Fundacji Forum Inicjatyw Rozwojowych z Białymstoku, operatora „Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji – II edycja”.

                                                         
ROD „Pod Gruszą” w Ciechanowcu


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl