"Zielony skarb" - projekt Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Pod Gruszą" Drukuj
23.10.2017.

Logo FIO

„Zielony skarb” to projekt, który w miesiącu wrześniu i październiku realizuje Rodzinny Ogród Działkowy „Pod Gruszą” w Ciechanowcu. Celem projektu jest promowanie ROD w środowisku, prezentowanie idei działkowej jako aktywnej, zdrowej i rodzinnej formy aktywności.

 
"Zielony skarb" - projekt Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Pod Gruszą"

fot. ROD "Pod Gruszą"


Projekt skierowany jest do dzieci jako potencjalnych propagatorów walorów ogrodu. W zajęciach na terenie Ogrodu uczestniczą uczniowie trzech klas Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu. Każdorazowy pobyt w Ogrodzie daje im szansę utrwalenia i poszerzenia wiedzy przyrodniczej, poznania historii stowarzyszeń ogrodowych w Europie, poznania historii naszego Ogrodu, spotkania ciekawych ludzi z nim związanych a także jest to okazja do aktywnego wypoczynku, zjedzenia pieczonej kiełbaski czy posmakowania po raz pierwszy w życiu pieczonych w popiele  ziemniaków. W poznawaniu Ogrodu i umilaniu pobytu w nim towarzyszyła dzieciom liczna grupa działkowców – wolontariuszy, którzy dbali o bezpieczeństwo dzieci i realizowali wyznaczony program pobytu.

Zapraszając do promocji Ogrodu dzieci liczymy, że to właśnie one dzieląc się w swoim środowisku wrażeniami z pobytu w Ogrodzie skłonią przynajmniej kilkoro rodziców czy ich znajomych do wzięcia wolnej pod uprawę działki, których w Ogrodzie jest jeszcze dość dużo.

Projekt „Zielony skarb” jest współfinansowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich ze środków otrzymanych od Fundacji Forum Inicjatyw Rozwojowych z Białymstoku, operatora „Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji – II edycja”.

                                                         
ROD „Pod Gruszą” w Ciechanowcu


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl