Program
Na co przeznaczamy pieniądze z funduszu sołeckiego Drukuj
24.10.2017.

W Gminie Ciechanowiec utworzonych jest 31 sołectw. Na niektóre z nich składa się kilka miejscowości. Od siedmiu lat mieszkańcy sołectw mają możliwość podejmować wiążące decyzje o części budżetu gminy. Pozwala im na to Ustawa o funduszu sołeckim z 20 lutego 2009 roku

Na każde sołectwo przypada kwota uzależniona od liczby mieszkańców sołectwa oraz od dochodów gminy. W ramach funduszu sołeckiego mogą być realizowane tylko takie projekty, które spełniają trzy warunki: służą poprawie życia mieszkańców, należą do zadań własnych gminy oraz są zgodne ze strategią rozwoju gminy. O tym jaki projekt będzie zrealizowany decydują mieszkańcy sołectw głosując w trakcie zebrania wiejskiego. Muszą to zrobić najpóźniej we wrześniu gdyż 30 września roku poprzedzającego rok, w którym poniesione zostaną wydatki, upływa termin złożenia wniosku na sfinansowanie projektu. Jeżeli wniosek zostaje zaakceptowany, Rada Miejska podejmuje uchwałę o włączeniu przedsięwzięć finansowanych ze środków funduszu sołeckiego do budżetu gminy.

W 2018 roku planowana kwota budżetu Funduszu Sołeckiego wynosi 331 310 złotych, z czego 96 404 złotych to kwota na remont zabytkowego kościoła parafialnego pw. św. Doroty Dziewicy i Męczennicy w Winnie-Poświętnej, którą przeznaczyły wsie: Antonin, Koce-Basie, Koce-Piskuły, Koce-Schaby, Kobusy, Kułaki, Łempice, Radziszewo-Króle, Radziszewo-Sieńczuch, Radziszewo-Sobiechowo, Radziszewo Stare, Trzaski, Winna-Chroły, Winna-Wypychy, Winna-Poświętna, Winna-Stara i Winna-Wilki.

Pozostała kwota wynosi 234 906 złotych, a mieszkańcy sołectw planują przeznaczyć ją na:
- remonty i doposażenie świetlic w Skórcu, Pobikrach, Kozarzach, Radziszewie-Sobiechowie i Malcu
- montaż oświetlenia ulicznego: Antonin, Dąbczyn, Nowodwory
- zakup wyposażenia i sprzętu pożarniczego do remiz: OSP Koce Basie, OSP Radziszewo Króle, OSP Winna-Chroły, OSP Tworkowice, OSP Kozarze
- remont budynku remizy OSP Koce Basie
- zakup kostki brukowej do utwardzenia pobocza we wsi Czaje Bagno
- naprawę dróg gminnych na terenie sołectwa Antonin, Bujenka, Ciechanowczyk, Czaje-Wólka, Kozarze, Kosiorki i wsi Gaj, Pobikry, Skórzec, Wojtkowice-Dady, Wojtkowice-Glinna, Wojtkowice Stare, Zadobrze
- przebudowa i rozbudowa placu w miejscowości Łempice
- naprawa bieżąca rowów na terenie sołectwa Przybyszyn i Kostuszyn oraz wykonanie chodnika we wsi Przybyszyn
- wytyczenie granic drogi gminnej na terenie sołectw: Pobikry i Tworkowice

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl