Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku Drukuj
11.12.2017.

           Logo MNiSN


Ciechanowieckie Stowarzyszenie „Uniwersytet Trzeciego Wieku” zostało w 2017 roku objęte programem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”, który realizowany jest przez Instytut Działalności Publicznej pt.: „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Podlasiu”.
 
Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku

fot. Stowarzyszenie UTW


Kontynuując projekt po wakacyjnej przerwie, mieszkańcy gminy w wieku 50+ uczestniczyli w sześciu wykładach: "O ryzyku czytania, arcydziełach i zazdrości filozofów" - wygłoszonym przez pracownika naukowego KUL Agnieszkę Czechowicz; "Rozwój jest możliwy w każdym wieku. Jak być lepszym" - przygotowanym przez doktoranta na Wydziale Prawa UwB  Jacka Łapińskiego; "Suplementy diety - stosować czy nie" – przedstawionym przez dietetyczkę Magdalenę Mickiewicz-Kuleszę; "Profilaktyka chorób serca" – wygłoszonym przez kardiologa Rafała Kuteszko; "Władza nad słowem. O prawach i obowiązkach dziennikarzy" – autorstwa dziennikarki Marii Bauchrowicz-Tockiej oraz wykładu "Dziedzictwo kulturowe Tykocina - ludzie zabytki, turystyka", połączonym ze zwiedzaniem miasta, poprowadzonym przez historyka, przewodnika turystycznego Adama Rudawskiego.

W projekcie uczestnikom nie zabrakło również doznań artystycznych - obejrzeli w Teatrze Dramatycznym komedię „May day” oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej musical „Doktor Żywago”. Ponadto zorganizowano warsztaty, na których stosując technikę decoupage odnawiano i ozdabiano wiele przedmiotów nadając im nowy, piękny wygląd.

W ramach projektu odbyło się spotkanie integracyjno-rekreacyjne w gospodarstwie agroturystycznym „Zagroda nad Bugiem” w Wojtkowicach-Glinnej i wyjazd studyjny do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Uroczystego podsumowania projektu dokonano podczas konferencji w Boćkach, w której udział wzięli przedstawiciele wszystkich ośmiu Uniwersytetów Trzeciego Wieku biorących udział w projekcie. Ponadto w podsumowaniu uczestniczyli m.in. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, J. E. ks. bp. Tadeusz Pikus oraz prezes Fundacji Instytut Działalności Publicznej Adam Zygmunt Młodkowski.

Projekt dostarczył wiedzę w różnych dziedzinach życia, pozwolił na integrację środowiska, jak również poznanie nowych miejsc i sprawdzenie swoich zdolności manualnych.

                                                             
Prezes UTW
Zofia Januszkiewicz-Diakowska


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl