Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Drukuj
16.01.2018.

15 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu odbyła się, zwołana na wniosek Burmistrza Ciechanowca, XXXIII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.

7 głosami za, przy 8 wstrzymujących radni przegłosowali przyjęcie uchwał w sprawach: Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ciechanowiec oraz szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów. Ta ostatnia wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Zgodnie z nową uchwałą zmniejszy się częstotliwość odbioru niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych z zabudowy jednorodzinnej w mieście, z dotychczasowego cotygodniowego odbioru na co dwa tygodnie. Zmiana ta nie dotyczy zabudowy wielorodzinnej gdzie odpady niesegregowane i segregowane nadal będą odbierane raz w tygodniu. Również bez zmian pozostaje częstotliwość selektywnie zebranych frakcji odpadów komunalnych z terenów miejskich w zabudowie jednorodzinnej.

Na terenach wiejskich zarówno odpady zebrane selektywnie, jak i niesegregowane odbierane będą nadal raz na miesiąc.

W styczniu 2018 roku obowiązywać będą dotychczasowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz terminy odbioru tych odpadów.

Zmiany wysokości miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz nowe terminy odbioru tych odpadów obowiązywać będą od lutego 2018 roku.

Informacja o nowych stawkach opłaty za odbiór odpadów zostanie przekazana indywidualnie właścicielowi każdej nieruchomości, na której gromadzone są odpady.


          Sesja Rady Miejskiej 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Gotowi na RODO
logo NGO
Od 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie o ochronie danych – RODO. Dla wielu organizacji pozarządowych i innych instytucji dostosowanie się do jego postanowień to wyzwanie... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl