Ferie z COKiS-em Drukuj
13.02.2018.

W drugim tygodniu ferii Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zorganizował zimowisko dla dzieci ze szkół podstawowych.
 
Ferie z COKiS-em

fot. COKiS


Ferie rozpoczęły się od spotkania z przedstawicielami policji, pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz KRUS-u w Wysokiem Mazowieckiem. Dzielnicowy w trakcie spotkania przestrzegał najmłodszych przed zagrożeniami, które mogą na nich czyhać w podczas ferii zimowych, zarówno w czasie zabawy na świeżym powietrzu, jak również w domu, czy w trakcie niewłaściwego korzystania z Internetu.

Dzieci w trakcie zimowiska odwiedziły Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo na Sówce”, w którym spędziły aktywnie cały dzień i miały okazję zaprzyjaźnić się ze zwierzętami. Kolejne dni upłynęły w naukowo-eksperymentalnej atmosferze. Uczestnicy wcielili się w rolę naukowców i wyprodukowali m.in. kolorowe bomby pianowe, tęczę w probówce, ciecze nienewtonowskie oraz bomby kąpielowe. Przerwy pomiędzy eksperymentami wypełniły pogadanki z psychologiem na temat uzależnień, zajęcia plastyczne i zabawy ruchowe. W ostatni dzień zimowiska odbyła się wycieczka do Zambrowa do kina i na basen.

Zorganizowanie zimowiska było możliwe dzięki dofinansowaniu z funduszy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


          Więcej zdjęć...
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl