Program
Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenie" Drukuj
25.04.2018.

Podczas uroczystej gali Podlaska Marka w Operze i Filharmonii Podlaskiej dyrektor Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu Dorota Łapiak odebrała nagrodę Podlaskiej Marki w kategorii Wydarzenie, którą wręczyli Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Andrzej Lechowski.

Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenia"

fot. Wojciech Oksztol Wrota Podlasia


Dyrektor Muzeum odbierając Podlaską Markę powiedziała: "Podlaskie Święto Chleba to jedno z największych wydarzeń kulturalnych, które odwiedza tego dnia ok. 30 tys. turystów. Jestem bardzo wzruszona i zaszczycona przyznaniem nam tej nagrody. Dziękuję wszystkim tym, którzy są zaangażowani i oczywiście zapraszam wszystkich do nas na następną edycję naszego święta która w tym roku odbędzie się 12 sierpnia".

Podlaskie Święto Chleba konkurowało w tej kategorii z  przedsięwzięciem "EEC – Liderzy Przyszłości", którego organizatorem jest Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, a także z "Tatarskim Świętem Sabantuj" organizowanym przez Regionalne Centrum Kultury Tatarów Polskich ASMAN oraz Fundację Tatarskie Towarzystwo Kulturalne.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli:
- w kategorii Produkt użytkowy: „Budynki wielorodzinne w technologii modułowej Unihouse” - Unihouse Oddział Unibep S.A.
- w kategorii Produkt spożywczy: „Grupa produktów Naturalnych”  - Spółdzielnia Mleczarska w Łapach
- w kategorii Odkrycie: „Pierwsza w historii detekcja fal grawitacyjnych przez zespoły LIGO Scientific Collaboration i Vigro Collaboration” - prof. dr hab. Piotr Jaranowski, Dziekan Wydziału Fizyki UwB
- w kategorii Inwestycje: „Uruchomienie Fabryki SaMasz w Zabłudowie” - SaMASZ Sp. z o.o.
- w kategorii Kultura: „Teatr Lalki i Aktora w Łomży”
- w kategorii Społeczeństwo: „Fundacja Rodziny Czarneckich”

W głosowaniu na Podlaską Markę Konsumentów zwyciężył Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego otrzymał Zenon Martyniuk. Natomiast tytuł i statuetki Ambasadora Podlaskiej Gospodarki otrzymali czterej czołowi przedstawiciele podlaskiej branży drzewnej i meblarskiej: Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o.,  Fabryka Mebli „FORTE” S.A., IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział w Orli oraz białostocki producent mebli firma TOBO DATCZUK Spółka Jawna.

źródło: www.wrotapodlasia.pl

Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenia"

Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenia"

Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenia"
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowym
Prośba o niekorzystanie z jednostek pływających o napędzie motorowymDyrektor COKiS i Koło Wędkarskie "Jazgarz" zwracają się z prośbą o niekorzystanie 27 maja w godz. 14.30-17.00 z jednostek pływających o napędzie motorowym... »»
 
Koncert "Gram mojej Mamie"
COKiS zaprasza na koncertCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na koncert "Gram mojej Mamie" w wykonaniu uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia, który odbędzie się w sobotę 26 maja... »»
 
Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl