Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenie" Drukuj
25.04.2018.

Podczas uroczystej gali Podlaska Marka w Operze i Filharmonii Podlaskiej dyrektor Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu Dorota Łapiak odebrała nagrodę Podlaskiej Marki w kategorii Wydarzenie, którą wręczyli Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Andrzej Lechowski.

Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenia"

fot. Wojciech Oksztol Wrota Podlasia


Dyrektor Muzeum odbierając Podlaską Markę powiedziała: "Podlaskie Święto Chleba to jedno z największych wydarzeń kulturalnych, które odwiedza tego dnia ok. 30 tys. turystów. Jestem bardzo wzruszona i zaszczycona przyznaniem nam tej nagrody. Dziękuję wszystkim tym, którzy są zaangażowani i oczywiście zapraszam wszystkich do nas na następną edycję naszego święta która w tym roku odbędzie się 12 sierpnia".

Podlaskie Święto Chleba konkurowało w tej kategorii z  przedsięwzięciem "EEC – Liderzy Przyszłości", którego organizatorem jest Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, a także z "Tatarskim Świętem Sabantuj" organizowanym przez Regionalne Centrum Kultury Tatarów Polskich ASMAN oraz Fundację Tatarskie Towarzystwo Kulturalne.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli:
- w kategorii Produkt użytkowy: „Budynki wielorodzinne w technologii modułowej Unihouse” - Unihouse Oddział Unibep S.A.
- w kategorii Produkt spożywczy: „Grupa produktów Naturalnych”  - Spółdzielnia Mleczarska w Łapach
- w kategorii Odkrycie: „Pierwsza w historii detekcja fal grawitacyjnych przez zespoły LIGO Scientific Collaboration i Vigro Collaboration” - prof. dr hab. Piotr Jaranowski, Dziekan Wydziału Fizyki UwB
- w kategorii Inwestycje: „Uruchomienie Fabryki SaMasz w Zabłudowie” - SaMASZ Sp. z o.o.
- w kategorii Kultura: „Teatr Lalki i Aktora w Łomży”
- w kategorii Społeczeństwo: „Fundacja Rodziny Czarneckich”

W głosowaniu na Podlaską Markę Konsumentów zwyciężył Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego otrzymał Zenon Martyniuk. Natomiast tytuł i statuetki Ambasadora Podlaskiej Gospodarki otrzymali czterej czołowi przedstawiciele podlaskiej branży drzewnej i meblarskiej: Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o.,  Fabryka Mebli „FORTE” S.A., IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział w Orli oraz białostocki producent mebli firma TOBO DATCZUK Spółka Jawna.

źródło: www.wrotapodlasia.pl

Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenia"

Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenia"

Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenia"
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koń w obronności i kulturze Polski - seminarium i wernisaż
Koń w obronności i kulturze Polski - seminarium i wernisażMuzeum Rolnictwa im. Ks. Kluka w Ciechanowcu zaprasza  na seminarium "Koń w obronności i kulturze polskiej" połączone z otwarciem wystawy "Zbiory hipologiczne Muzeum...  »»
 
Zaproszenie na konkurs plastyczny "Jest takie miejsce u zbiegu dróg..."
COKiS logo
22 października upływa termin złożenia prac w konkursie plastycznym "Jest takie miejsce u zbiegu dróg...", adresowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Ciechanowiec... »»
 
Ogłoszenie o konsultacjach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Burmistrz Ciechanowca ogłasza konsultacje projektu „Programu współpracy w 2019 roku Gminy Ciechanowiec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w ustawie... »»
 
Poszukiwani wolontariusze
Poszukiwani wolontariusze
Psiaki z przytuliska w Ciechanowcu, będące pod opieką Podlaskiej Fundacji Empatia, proszą o pomoc. Poszukiwani są wolontariusze do opieki nad psami, m.in. karmienia,  wyprowadzania na spacery... »»
 
Komunikat o zwalczaniu szrotówka kasztanowcowiaczka
KasztanCelem ograniczenia populacji szrotówka w okresie jesieni jedyną możliwą formą zwalczania jest systematyczne zgrabianie i zbieranie opadłych liści kasztanowców... »»
 
Nagroda Honorowa "Świadek Historii"
Logo IPN
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku zaprasza do zgłaszania kandydatur do X edycji Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Nagroda jest przyznawana osobom fizycznym oraz instytucjom... »»
 
Nowy portal z ogłoszeniami rolnymi Agro-Market24
Portal z ogłoszeniami rolnymi Agro-Market24
Ruszył Agro-Market24 - nowoczesny portal z ogłoszeniami rolnymi, na którym możesz bezpłatnie dodawać ogłoszenia rolnicze,  łatwo i szybko znaleźć odbiorcę... »»
 
Wymiar składek w IV kwartale 2018 r.
Logo KRUSKRUS Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że w IV kwartale 2018 roku wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie nadal stanowić będzie kwotę 42,00 zł... »»
 
Więcej z informatora

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl