Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenie" Drukuj
25.04.2018.

Podczas uroczystej gali Podlaska Marka w Operze i Filharmonii Podlaskiej dyrektor Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu Dorota Łapiak odebrała nagrodę Podlaskiej Marki w kategorii Wydarzenie, którą wręczyli Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński i dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku Andrzej Lechowski.

Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenia"

fot. Wojciech Oksztol Wrota Podlasia


Dyrektor Muzeum odbierając Podlaską Markę powiedziała: "Podlaskie Święto Chleba to jedno z największych wydarzeń kulturalnych, które odwiedza tego dnia ok. 30 tys. turystów. Jestem bardzo wzruszona i zaszczycona przyznaniem nam tej nagrody. Dziękuję wszystkim tym, którzy są zaangażowani i oczywiście zapraszam wszystkich do nas na następną edycję naszego święta która w tym roku odbędzie się 12 sierpnia".

Podlaskie Święto Chleba konkurowało w tej kategorii z  przedsięwzięciem "EEC – Liderzy Przyszłości", którego organizatorem jest Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego, a także z "Tatarskim Świętem Sabantuj" organizowanym przez Regionalne Centrum Kultury Tatarów Polskich ASMAN oraz Fundację Tatarskie Towarzystwo Kulturalne.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli:
- w kategorii Produkt użytkowy: „Budynki wielorodzinne w technologii modułowej Unihouse” - Unihouse Oddział Unibep S.A.
- w kategorii Produkt spożywczy: „Grupa produktów Naturalnych”  - Spółdzielnia Mleczarska w Łapach
- w kategorii Odkrycie: „Pierwsza w historii detekcja fal grawitacyjnych przez zespoły LIGO Scientific Collaboration i Vigro Collaboration” - prof. dr hab. Piotr Jaranowski, Dziekan Wydziału Fizyki UwB
- w kategorii Inwestycje: „Uruchomienie Fabryki SaMasz w Zabłudowie” - SaMASZ Sp. z o.o.
- w kategorii Kultura: „Teatr Lalki i Aktora w Łomży”
- w kategorii Społeczeństwo: „Fundacja Rodziny Czarneckich”

W głosowaniu na Podlaską Markę Konsumentów zwyciężył Zespół Pieśni i Tańca Suwalszczyzna. Tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego otrzymał Zenon Martyniuk. Natomiast tytuł i statuetki Ambasadora Podlaskiej Gospodarki otrzymali czterej czołowi przedstawiciele podlaskiej branży drzewnej i meblarskiej: Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o.,  Fabryka Mebli „FORTE” S.A., IKEA Industry Poland Sp. z o.o. Oddział w Orli oraz białostocki producent mebli firma TOBO DATCZUK Spółka Jawna.

źródło: www.wrotapodlasia.pl

Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenia"

Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenia"

Podlaskie Święto Chleba Podlaską Marką w kategorii "Wydarzenia"
 
 

Informator

Szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019
Logo ARiMRW związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2019, ARiMR zaprasza rolników... »»
 
Bezpłatne szkolenie dla rolników
Bezpłatne szkolenie dla rolnikówBurmistrz Ciechanowca oraz firma Agroekspert Kaczyńscy zapraszają 6 marca 2019 r. o godz. 11.00  do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, na bezpłatne szkolenie dla rolników... »»
 
Bezpłatne badania mammograficzne
21 lutego 2019 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Spotkanie informacyjne poświęcone nowej ofercie grantowej NIW
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Zaproszenie na spotkanie informacyjne poświęcone Programowi Rozwoju Organizacji Obywatelskich - nowej ofercie grantowej Narodowego Instytutu Wolności... »»
 
Godziny otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i Pobikrach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Nastąpiła zmiana godzin otwarcia w miesiącu lutym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i filii w Pobikrach... »»
 
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu składa podziękowanie Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu za wsparcie finansowe w postaci 2500 zł... »»
 
Cykl Turniejów Tenisa Stołowego open dla dorosłych
COKiS zaprasza na Turniej Tenisa StołowegoOd niedzieli 27 stycznia 2019 r. w hali sportowej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A trwa Cykl Turniejów Tenisa Stołowego w kategorii open dla dorosłych...  »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 22.02.2019 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl