Powiatowe Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce Drukuj
14.05.2018.

Po raz kolejny drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych i gimnazjów przyjechały do Ciechanowca, by rywalizować w zawodach zorganizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy o awans do dalszych rozgrywek.

 
Powiatowe Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w lekkoatletyce

fot. A. Kieliszek MPI

 
Tegoroczna rywalizacja odbywała się w nowej formule: dawne Igrzyska w lekkiej atletyce im. Zbigniewa Orzeszko to Igrzyska Dzieci, a Gimnazjada w lekkiej atletyce im. Stanisława Baszenia to Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

W Igrzyskach Dzieci Powiatu Wysokomazowieckiego w lekkoatletyce wystartowały reprezentacje piętnastu szkół podstawowych. Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im M. Kopernika w Ciechanowcu zajęła 8 miejsce a reprezentacja chłopców 9 miejsce.

Wyniki dziewcząt:
Bieg 60 m - miejsce 2 - Julia Sokołowska (9,39)
Skok w dal - miejsce 5 -  Julia Sokołowska (3,34)
Pchnięcie kulą 2 kg - Natalia Tymińska (10,34)
Rzut dyskiem 0,6 kg - miejsce 2 - Klaudia Klejzerowicz (17,10)

Wyniki chłopców:
Bieg 60 m - miejsce 1 - Dawid Grabarz (8,77), miejsce 2 - Mateusz Adam Szymoniak  (8,90)

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Wysokomazowieckiego w lekkoatletyce zgromadziły reprezentacje z 14 szkół, wśród których reprezentacja ciechanowieckich dziewcząt zajęła 2 miejsce, a chłopców - 3 miejsce.

Wyniki dziewcząt:
Bieg 600 m - miejsce 4 – Zuzanna Komiażyk (2;14,42)
Bieg 4x100 m - miejsce 3 - SP Ciechanowiec (64,77)
Skok w dal - miejsce 5 – Magdalena Leszczyńska (3,95)
Skok wzwyż - miejsce 2 – Kamila Wojtkowska (135)
Pchnięcie kulą 3 kg - miejsce 2 – Natalia Wrzesińska (9,30), miejsce 4 – Dominika Szulborska (9,09), miejsce 7 – Paulina Łagoda (8,11)
Rzut dyskiem 0,75 kg - miejsce 1 – Natalia Wrzesińska (30,48), miejsce 4 – Weronika Chicheł (22,32), miejsce 7 – Klaudia Karczewska (19,10), miejsce 8 – Dominika Raźniak (18,70)
Rzut oszczepem 500 g - miejsce 1 – Paulina Łagoda (33,90), miejsce 2 – Wiktoria Kurek (28,20), miejsce 3 – Joanna Wojtkowska (21,62), miejsce 4 – Jadwiga Wojtkowska (20,20), miejsce 6 – Klaudia Karczewska (16,71), miejsce 7 – Dominika Szulborska (15,46)

Wyniki chłopców:
Bieg 1000 m - miejsce 2 – Jakub Popławski (3;06,90)
Bieg 4x100 m - miejsce 4 - SP Ciechanowiec (54,80)
Skok w dal - miejsce 5 – Mateusz Tymiński (4,82), miejsce 6 – Seweryn Lipski (4,81)
Skok wzwyż - miejsce 1 – Dawid Tymiński (150), miejsce 1 – Krystian Gontarczuk (150)
Pchnięcie kulą 5 kg - miejsce 1 – Adam Ilczuk (13,33), miejsce 4 – Paweł Prokopiak (11,33), miejsce 5 – Krystian Rytel (10,82)
Rzut dyskiem 1 kg - miejsce 1 – Adam Ilczuk (44,16), miejsce 4 – Paweł Prokopiak (38,16)
Rzut oszczepem 600 g - miejsce 2 – Mateusz Moczulski (33,30)

Do wojewódzkich półfinałów, które odbędą się w Łomży 16 maja, kwalifikowało się 5 najlepszych zawodników w każdej konkurencji.


Komunikat z Igrzysk Dzieci Powiatu Wysokomazowieckiego w lekkoatletyce
Komunikat z Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Wysokomazowieckiego w lekkoatletyce


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl