Program
Wizyta delegacji Gminy Ciechanowiec w Rosbach Drukuj
18.05.2018.

W Rosbach, partnerskim mieście Ciechanowca, odbyło się ostatnie robocze spotkanie dwustronne w ramach projektu finansowanego przez niemiecką fundację Adelphi.

 
Wizyta delegacji Gminy Ciechanowiec w Rosbach

fot. Organizatorzy

 
W projekcie bierze udział 13 gmin polskich i 4 gminy niemieckie. Na spotkaniach analizowany jest stan realizacji zadań związanych z odnawialnymi źródłami energii, ograniczeniem emisji CO2 oraz mobilnością ekologiczną.

Na spotkaniu w Rosbach Ciechanowiec reprezentowali Burmistrz Mirosław Reczko i pracownik referatu inwestycji Karol Niewiarowski. Burmistrz prezentował stan zaawansowania planowanych i wykonywanych ścieżek rowerowych na terenie gminy Ciechanowiec oraz wykonanie zapisów „Strategii rozwoju Gminy Ciechanowiec na lata 2008-2020” a także przygotowania do nowej strategii. Karol Niewiarowski przedstawił dobre i złe praktyki dotyczące ścieżek rowerowych. Uzgodniono też projekt równoległych działań w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbywającego się w dniach 16-22 września 2018 roku.

Strona niemiecka przedstawiła swoje prace projektowe dotyczące strategii rozwoju ich gminy oraz pokazała zaawansowanie prac przy budowie ulicy Ciechanowiec na nowym osiedlu.

W drugim dniu wizyty, do delegacji Gminy Ciechanowiec dołączyła grupa pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy z Ciechanowca, aby wziąć udział w kiermaszu odbywającym się w ramach  corocznego Festiwalu Kwiecia (Blütenfest). Na stoisku Ciechanowca wystawiono wyroby rękodzielnicze wykonane przez niepełnosprawnych uczestników ŚDS oraz cieszące się dużym zainteresowaniem festiwalowych gości, pyszne pierogi w dwóch odsłonach: leśnej oraz z kapustą i grzybami.

Podczas kilku dni festiwalowych delegacja ciechanowiecka uczestniczyła w innych licznych wydarzeniach: wyborach Miss Kwiecia, koncercie Harmonie Rodheim, muzycznym korowodzie, teatrze dla dzieci oraz różnorodnych koncertach na żywo, pokazach akrobatyki, tańca i karate w wykonaniu lokalnych klubów.

„Ciekawym, a zarazem wzruszającym podsumowaniem imprezy było wspólne wypuszczenie balonów z helem przez uczestników festynu, które niosły za sobą przesłanie jedności wśród obecnych osób” - relacjonują wydarzenie pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Ciechanowcu.

W tegorocznym Festiwalu Kwiecia wzięły udział delegacje miast partnerskich: Saint-Germain-lès-Corbeil i Netzschkau wraz z ich burmistrzami. Był to pierwszy raz w historii, gdy burmistrzowie wszystkich czterech miast spotkali się w jednym miejscu.


          Więcej zdjęć...
 

Informator

Zaproszenie na wernisaż wystawy
Zaproszenie na wystawę w Muzeum RolnictwaMuzeum Rolnictwa im Ks. K. Kluka zaprasza 23 maja o godz. 12.00 na otwarcie wystawy "Białoruskie Stroje Ludowe" z kolekcji Białoruskiego Pańtwowego Muzeum Architektury Narodowej i Życia Codziennego.. »»
 
Oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca informuje, że 16 maja 2019 r. wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń z zakresu społeczeństwa obywatelskiego... »»
 
Rolnicze badania ankietowe 2019 r.
Badania ankietowe w 2014 r.Od 1 czerwca 2019 r. będą realizowane badania dotyczące produkcji roślinnej i zwierzęcej. Na terenie województwa podlaskiego wykonywać je będą pracownicy oraz ankieterzy Urzędu Statystycznego... »»
 
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorców
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorcówBurmistrz Ciechanowca zaprasza wystawców i przedsiębiorców, twórców ludowych, producentów potraw regionalnych, do bezpłatnego udziału w Jarmarku Świętojańskim... »»
 
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu uruchomił wypożyczalnię rowerów, która obecnie mieści się przy Punkcie Informacji Turystycznej pl. 3 Maja 31. Czynna w godzinach otwarcia PIT... »»
 
Cykl bezpłatnych projekcji filmowych "Oskarowe Piątki"
Oskarowe PiątkiZapraszamy na cykl bezpłatnych projekcji filmowych "Oskarowe Piątki" - w naszym mieście od marca do czerwca w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl