Wizyta delegacji Gminy Ciechanowiec w Rosbach Drukuj
18.05.2018.

W Rosbach, partnerskim mieście Ciechanowca, odbyło się ostatnie robocze spotkanie dwustronne w ramach projektu finansowanego przez niemiecką fundację Adelphi.

 
Wizyta delegacji Gminy Ciechanowiec w Rosbach

fot. Organizatorzy

 
W projekcie bierze udział 13 gmin polskich i 4 gminy niemieckie. Na spotkaniach analizowany jest stan realizacji zadań związanych z odnawialnymi źródłami energii, ograniczeniem emisji CO2 oraz mobilnością ekologiczną.

Na spotkaniu w Rosbach Ciechanowiec reprezentowali Burmistrz Mirosław Reczko i pracownik referatu inwestycji Karol Niewiarowski. Burmistrz prezentował stan zaawansowania planowanych i wykonywanych ścieżek rowerowych na terenie gminy Ciechanowiec oraz wykonanie zapisów „Strategii rozwoju Gminy Ciechanowiec na lata 2008-2020” a także przygotowania do nowej strategii. Karol Niewiarowski przedstawił dobre i złe praktyki dotyczące ścieżek rowerowych. Uzgodniono też projekt równoległych działań w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbywającego się w dniach 16-22 września 2018 roku.

Strona niemiecka przedstawiła swoje prace projektowe dotyczące strategii rozwoju ich gminy oraz pokazała zaawansowanie prac przy budowie ulicy Ciechanowiec na nowym osiedlu.

W drugim dniu wizyty, do delegacji Gminy Ciechanowiec dołączyła grupa pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy z Ciechanowca, aby wziąć udział w kiermaszu odbywającym się w ramach  corocznego Festiwalu Kwiecia (Blütenfest). Na stoisku Ciechanowca wystawiono wyroby rękodzielnicze wykonane przez niepełnosprawnych uczestników ŚDS oraz cieszące się dużym zainteresowaniem festiwalowych gości, pyszne pierogi w dwóch odsłonach: leśnej oraz z kapustą i grzybami.

Podczas kilku dni festiwalowych delegacja ciechanowiecka uczestniczyła w innych licznych wydarzeniach: wyborach Miss Kwiecia, koncercie Harmonie Rodheim, muzycznym korowodzie, teatrze dla dzieci oraz różnorodnych koncertach na żywo, pokazach akrobatyki, tańca i karate w wykonaniu lokalnych klubów.

„Ciekawym, a zarazem wzruszającym podsumowaniem imprezy było wspólne wypuszczenie balonów z helem przez uczestników festynu, które niosły za sobą przesłanie jedności wśród obecnych osób” - relacjonują wydarzenie pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Ciechanowcu.

W tegorocznym Festiwalu Kwiecia wzięły udział delegacje miast partnerskich: Saint-Germain-lès-Corbeil i Netzschkau wraz z ich burmistrzami. Był to pierwszy raz w historii, gdy burmistrzowie wszystkich czterech miast spotkali się w jednym miejscu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koń w obronności i kulturze Polski - seminarium i wernisaż
Koń w obronności i kulturze Polski - seminarium i wernisażMuzeum Rolnictwa im. Ks. Kluka w Ciechanowcu zaprasza  na seminarium "Koń w obronności i kulturze polskiej" połączone z otwarciem wystawy "Zbiory hipologiczne Muzeum...  »»
 
Zaproszenie na konkurs plastyczny "Jest takie miejsce u zbiegu dróg..."
COKiS logo
22 października upływa termin złożenia prac w konkursie plastycznym "Jest takie miejsce u zbiegu dróg...", adresowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Ciechanowiec... »»
 
Ogłoszenie o konsultacjach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Burmistrz Ciechanowca ogłasza konsultacje projektu „Programu współpracy w 2019 roku Gminy Ciechanowiec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w ustawie... »»
 
Poszukiwani wolontariusze
Poszukiwani wolontariusze
Psiaki z przytuliska w Ciechanowcu, będące pod opieką Podlaskiej Fundacji Empatia, proszą o pomoc. Poszukiwani są wolontariusze do opieki nad psami, m.in. karmienia,  wyprowadzania na spacery... »»
 
Komunikat o zwalczaniu szrotówka kasztanowcowiaczka
KasztanCelem ograniczenia populacji szrotówka w okresie jesieni jedyną możliwą formą zwalczania jest systematyczne zgrabianie i zbieranie opadłych liści kasztanowców... »»
 
Nagroda Honorowa "Świadek Historii"
Logo IPN
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku zaprasza do zgłaszania kandydatur do X edycji Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Nagroda jest przyznawana osobom fizycznym oraz instytucjom... »»
 
Nowy portal z ogłoszeniami rolnymi Agro-Market24
Portal z ogłoszeniami rolnymi Agro-Market24
Ruszył Agro-Market24 - nowoczesny portal z ogłoszeniami rolnymi, na którym możesz bezpłatnie dodawać ogłoszenia rolnicze,  łatwo i szybko znaleźć odbiorcę... »»
 
Wymiar składek w IV kwartale 2018 r.
Logo KRUSKRUS Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że w IV kwartale 2018 roku wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie nadal stanowić będzie kwotę 42,00 zł... »»
 
Więcej z informatora

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl