Wizyta delegacji Gminy Ciechanowiec w Rosbach Drukuj
18.05.2018.

W Rosbach, partnerskim mieście Ciechanowca, odbyło się ostatnie robocze spotkanie dwustronne w ramach projektu finansowanego przez niemiecką fundację Adelphi.

 
Wizyta delegacji Gminy Ciechanowiec w Rosbach

fot. Organizatorzy

 
W projekcie bierze udział 13 gmin polskich i 4 gminy niemieckie. Na spotkaniach analizowany jest stan realizacji zadań związanych z odnawialnymi źródłami energii, ograniczeniem emisji CO2 oraz mobilnością ekologiczną.

Na spotkaniu w Rosbach Ciechanowiec reprezentowali Burmistrz Mirosław Reczko i pracownik referatu inwestycji Karol Niewiarowski. Burmistrz prezentował stan zaawansowania planowanych i wykonywanych ścieżek rowerowych na terenie gminy Ciechanowiec oraz wykonanie zapisów „Strategii rozwoju Gminy Ciechanowiec na lata 2008-2020” a także przygotowania do nowej strategii. Karol Niewiarowski przedstawił dobre i złe praktyki dotyczące ścieżek rowerowych. Uzgodniono też projekt równoległych działań w czasie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbywającego się w dniach 16-22 września 2018 roku.

Strona niemiecka przedstawiła swoje prace projektowe dotyczące strategii rozwoju ich gminy oraz pokazała zaawansowanie prac przy budowie ulicy Ciechanowiec na nowym osiedlu.

W drugim dniu wizyty, do delegacji Gminy Ciechanowiec dołączyła grupa pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy z Ciechanowca, aby wziąć udział w kiermaszu odbywającym się w ramach  corocznego Festiwalu Kwiecia (Blütenfest). Na stoisku Ciechanowca wystawiono wyroby rękodzielnicze wykonane przez niepełnosprawnych uczestników ŚDS oraz cieszące się dużym zainteresowaniem festiwalowych gości, pyszne pierogi w dwóch odsłonach: leśnej oraz z kapustą i grzybami.

Podczas kilku dni festiwalowych delegacja ciechanowiecka uczestniczyła w innych licznych wydarzeniach: wyborach Miss Kwiecia, koncercie Harmonie Rodheim, muzycznym korowodzie, teatrze dla dzieci oraz różnorodnych koncertach na żywo, pokazach akrobatyki, tańca i karate w wykonaniu lokalnych klubów.

„Ciekawym, a zarazem wzruszającym podsumowaniem imprezy było wspólne wypuszczenie balonów z helem przez uczestników festynu, które niosły za sobą przesłanie jedności wśród obecnych osób” - relacjonują wydarzenie pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Ciechanowcu.

W tegorocznym Festiwalu Kwiecia wzięły udział delegacje miast partnerskich: Saint-Germain-lès-Corbeil i Netzschkau wraz z ich burmistrzami. Był to pierwszy raz w historii, gdy burmistrzowie wszystkich czterech miast spotkali się w jednym miejscu.


          Więcej zdjęć...
 

Informator

Szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019
Logo ARiMRW związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2019, ARiMR zaprasza rolników... »»
 
Bezpłatne szkolenie dla rolników
Bezpłatne szkolenie dla rolnikówBurmistrz Ciechanowca oraz firma Agroekspert Kaczyńscy zapraszają 6 marca 2019 r. o godz. 11.00  do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, na bezpłatne szkolenie dla rolników... »»
 
Bezpłatne badania mammograficzne
21 lutego 2019 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Spotkanie informacyjne poświęcone nowej ofercie grantowej NIW
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Zaproszenie na spotkanie informacyjne poświęcone Programowi Rozwoju Organizacji Obywatelskich - nowej ofercie grantowej Narodowego Instytutu Wolności... »»
 
Godziny otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i Pobikrach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Nastąpiła zmiana godzin otwarcia w miesiącu lutym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i filii w Pobikrach... »»
 
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu składa podziękowanie Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu za wsparcie finansowe w postaci 2500 zł... »»
 
Cykl Turniejów Tenisa Stołowego open dla dorosłych
COKiS zaprasza na Turniej Tenisa StołowegoOd niedzieli 27 stycznia 2019 r. w hali sportowej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A trwa Cykl Turniejów Tenisa Stołowego w kategorii open dla dorosłych...  »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 22.02.2019 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl