Jest takie miejsce u zbiegu dróg... Drukuj
18.05.2018.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku przyznał Ciechanowieckiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu dotację na realizację projektu "Jest takie miejsce u zbiegu dróg..." złożonego w ramach konkursu „Pomostu dla Niepodległej”.
 
Jest takie miejsce u zbiegu dróg...

fot. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku


"Jest takie miejsce u zbiegu dróg..." to projekt, który powstał aby utrwalić lokalną pamięć historyczną. Jego główne działanie to opracowanie i wytyczenie dwóch historycznych szlaków pieszego i rowerowego w Gminie Ciechanowiec prowadzących do miejsc związanych z dramatycznymi, a zarazem ważnymi wydarzeniami w naszej gminie. W opracowanie szlaku włączy się lokalna społeczność, której zależy na ocaleniu od zapomnienia historii gminy. Będą to historycy, nauczyciele, pasjonaci historii, seniorzy, dorośli i młodzież.

Inicjatorka projektu – Sylwia Kuczuk-Szymańska – o przyczynach jego powstania opowiada tak: "Młodzi mieszkańcy, a także osoby, które przyjechały odwiedzić Ciechanowiec bądź postanowiły osiedlić się w naszym miasteczku nie wiedzą tego co dla starszych mieszkańców jest oczywiste. Przykładem mogą być miejsca, w których lub w pobliżu, których rozegrały się ważne dla miasta i gminy wydarzenia. Młodzi mieszkańcy nie wiedzą o czym mowa. Dlatego też chcielibyśmy to zmienić poprzez wyznaczenie szlaku historycznego, a przy okazji upowszechnienie lokalnej historii. W projekcie poza wytyczeniem szlaków przewidujemy spacer szlakiem pieszym oraz rajd rowerowy, w którym udział wezmą mieszkańcy naszej gminy. Dodatkowo zostanie zorganizowany konkurs plastyczny, którego celem będzie pobudzenie zainteresowań historią, kulturą i tradycją najbliższego otoczenia" - dodaje.

Łączna kwota dotacji przyznanych przez WOAK na inicjatywy związane z kształtowaniem patriotyzmu oraz z rocznicą odzyskania niepodległości wyniosła 100 tysięcy złotych. Środki te pomogą zrealizować aż 20 projektów w województwie podlaskim.

źródło: www.woak.bialystok.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koń w obronności i kulturze Polski - seminarium i wernisaż
Koń w obronności i kulturze Polski - seminarium i wernisażMuzeum Rolnictwa im. Ks. Kluka w Ciechanowcu zaprasza  na seminarium "Koń w obronności i kulturze polskiej" połączone z otwarciem wystawy "Zbiory hipologiczne Muzeum...  »»
 
Zaproszenie na konkurs plastyczny "Jest takie miejsce u zbiegu dróg..."
COKiS logo
22 października upływa termin złożenia prac w konkursie plastycznym "Jest takie miejsce u zbiegu dróg...", adresowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Ciechanowiec... »»
 
Ogłoszenie o konsultacjach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Burmistrz Ciechanowca ogłasza konsultacje projektu „Programu współpracy w 2019 roku Gminy Ciechanowiec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w ustawie... »»
 
Poszukiwani wolontariusze
Poszukiwani wolontariusze
Psiaki z przytuliska w Ciechanowcu, będące pod opieką Podlaskiej Fundacji Empatia, proszą o pomoc. Poszukiwani są wolontariusze do opieki nad psami, m.in. karmienia,  wyprowadzania na spacery... »»
 
Komunikat o zwalczaniu szrotówka kasztanowcowiaczka
KasztanCelem ograniczenia populacji szrotówka w okresie jesieni jedyną możliwą formą zwalczania jest systematyczne zgrabianie i zbieranie opadłych liści kasztanowców... »»
 
Nagroda Honorowa "Świadek Historii"
Logo IPN
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku zaprasza do zgłaszania kandydatur do X edycji Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Nagroda jest przyznawana osobom fizycznym oraz instytucjom... »»
 
Nowy portal z ogłoszeniami rolnymi Agro-Market24
Portal z ogłoszeniami rolnymi Agro-Market24
Ruszył Agro-Market24 - nowoczesny portal z ogłoszeniami rolnymi, na którym możesz bezpłatnie dodawać ogłoszenia rolnicze,  łatwo i szybko znaleźć odbiorcę... »»
 
Wymiar składek w IV kwartale 2018 r.
Logo KRUSKRUS Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że w IV kwartale 2018 roku wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie nadal stanowić będzie kwotę 42,00 zł... »»
 
Więcej z informatora

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl