Program
Jest takie miejsce u zbiegu dróg... Drukuj
18.05.2018.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku przyznał Ciechanowieckiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu dotację na realizację projektu "Jest takie miejsce u zbiegu dróg..." złożonego w ramach konkursu „Pomostu dla Niepodległej”.
 
Jest takie miejsce u zbiegu dróg...

fot. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku


"Jest takie miejsce u zbiegu dróg..." to projekt, który powstał aby utrwalić lokalną pamięć historyczną. Jego główne działanie to opracowanie i wytyczenie dwóch historycznych szlaków pieszego i rowerowego w Gminie Ciechanowiec prowadzących do miejsc związanych z dramatycznymi, a zarazem ważnymi wydarzeniami w naszej gminie. W opracowanie szlaku włączy się lokalna społeczność, której zależy na ocaleniu od zapomnienia historii gminy. Będą to historycy, nauczyciele, pasjonaci historii, seniorzy, dorośli i młodzież.

Inicjatorka projektu – Sylwia Kuczuk-Szymańska – o przyczynach jego powstania opowiada tak: "Młodzi mieszkańcy, a także osoby, które przyjechały odwiedzić Ciechanowiec bądź postanowiły osiedlić się w naszym miasteczku nie wiedzą tego co dla starszych mieszkańców jest oczywiste. Przykładem mogą być miejsca, w których lub w pobliżu, których rozegrały się ważne dla miasta i gminy wydarzenia. Młodzi mieszkańcy nie wiedzą o czym mowa. Dlatego też chcielibyśmy to zmienić poprzez wyznaczenie szlaku historycznego, a przy okazji upowszechnienie lokalnej historii. W projekcie poza wytyczeniem szlaków przewidujemy spacer szlakiem pieszym oraz rajd rowerowy, w którym udział wezmą mieszkańcy naszej gminy. Dodatkowo zostanie zorganizowany konkurs plastyczny, którego celem będzie pobudzenie zainteresowań historią, kulturą i tradycją najbliższego otoczenia" - dodaje.

Łączna kwota dotacji przyznanych przez WOAK na inicjatywy związane z kształtowaniem patriotyzmu oraz z rocznicą odzyskania niepodległości wyniosła 100 tysięcy złotych. Środki te pomogą zrealizować aż 20 projektów w województwie podlaskim.

źródło: www.woak.bialystok.pl

 

Informator

Zaproszenie na wernisaż wystawy
Zaproszenie na wystawę w Muzeum RolnictwaMuzeum Rolnictwa im Ks. K. Kluka zaprasza 23 maja o godz. 12.00 na otwarcie wystawy "Białoruskie Stroje Ludowe" z kolekcji Białoruskiego Pańtwowego Muzeum Architektury Narodowej i Życia Codziennego.. »»
 
Oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca informuje, że 16 maja 2019 r. wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń z zakresu społeczeństwa obywatelskiego... »»
 
Rolnicze badania ankietowe 2019 r.
Badania ankietowe w 2014 r.Od 1 czerwca 2019 r. będą realizowane badania dotyczące produkcji roślinnej i zwierzęcej. Na terenie województwa podlaskiego wykonywać je będą pracownicy oraz ankieterzy Urzędu Statystycznego... »»
 
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorców
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorcówBurmistrz Ciechanowca zaprasza wystawców i przedsiębiorców, twórców ludowych, producentów potraw regionalnych, do bezpłatnego udziału w Jarmarku Świętojańskim... »»
 
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu uruchomił wypożyczalnię rowerów, która obecnie mieści się przy Punkcie Informacji Turystycznej pl. 3 Maja 31. Czynna w godzinach otwarcia PIT... »»
 
Cykl bezpłatnych projekcji filmowych "Oskarowe Piątki"
Oskarowe PiątkiZapraszamy na cykl bezpłatnych projekcji filmowych "Oskarowe Piątki" - w naszym mieście od marca do czerwca w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl