Jest takie miejsce u zbiegu dróg... Drukuj
18.05.2018.

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku przyznał Ciechanowieckiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu dotację na realizację projektu "Jest takie miejsce u zbiegu dróg..." złożonego w ramach konkursu „Pomostu dla Niepodległej”.
 
Jest takie miejsce u zbiegu dróg...

fot. Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku


"Jest takie miejsce u zbiegu dróg..." to projekt, który powstał aby utrwalić lokalną pamięć historyczną. Jego główne działanie to opracowanie i wytyczenie dwóch historycznych szlaków pieszego i rowerowego w Gminie Ciechanowiec prowadzących do miejsc związanych z dramatycznymi, a zarazem ważnymi wydarzeniami w naszej gminie. W opracowanie szlaku włączy się lokalna społeczność, której zależy na ocaleniu od zapomnienia historii gminy. Będą to historycy, nauczyciele, pasjonaci historii, seniorzy, dorośli i młodzież.

Inicjatorka projektu – Sylwia Kuczuk-Szymańska – o przyczynach jego powstania opowiada tak: "Młodzi mieszkańcy, a także osoby, które przyjechały odwiedzić Ciechanowiec bądź postanowiły osiedlić się w naszym miasteczku nie wiedzą tego co dla starszych mieszkańców jest oczywiste. Przykładem mogą być miejsca, w których lub w pobliżu, których rozegrały się ważne dla miasta i gminy wydarzenia. Młodzi mieszkańcy nie wiedzą o czym mowa. Dlatego też chcielibyśmy to zmienić poprzez wyznaczenie szlaku historycznego, a przy okazji upowszechnienie lokalnej historii. W projekcie poza wytyczeniem szlaków przewidujemy spacer szlakiem pieszym oraz rajd rowerowy, w którym udział wezmą mieszkańcy naszej gminy. Dodatkowo zostanie zorganizowany konkurs plastyczny, którego celem będzie pobudzenie zainteresowań historią, kulturą i tradycją najbliższego otoczenia" - dodaje.

Łączna kwota dotacji przyznanych przez WOAK na inicjatywy związane z kształtowaniem patriotyzmu oraz z rocznicą odzyskania niepodległości wyniosła 100 tysięcy złotych. Środki te pomogą zrealizować aż 20 projektów w województwie podlaskim.

źródło: www.woak.bialystok.pl

 

Informator

Szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019
Logo ARiMRW związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2019, ARiMR zaprasza rolników... »»
 
Bezpłatne szkolenie dla rolników
Bezpłatne szkolenie dla rolnikówBurmistrz Ciechanowca oraz firma Agroekspert Kaczyńscy zapraszają 6 marca 2019 r. o godz. 11.00  do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, na bezpłatne szkolenie dla rolników... »»
 
Bezpłatne badania mammograficzne
21 lutego 2019 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Spotkanie informacyjne poświęcone nowej ofercie grantowej NIW
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Zaproszenie na spotkanie informacyjne poświęcone Programowi Rozwoju Organizacji Obywatelskich - nowej ofercie grantowej Narodowego Instytutu Wolności... »»
 
Godziny otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i Pobikrach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Nastąpiła zmiana godzin otwarcia w miesiącu lutym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i filii w Pobikrach... »»
 
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu składa podziękowanie Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu za wsparcie finansowe w postaci 2500 zł... »»
 
Cykl Turniejów Tenisa Stołowego open dla dorosłych
COKiS zaprasza na Turniej Tenisa StołowegoOd niedzieli 27 stycznia 2019 r. w hali sportowej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A trwa Cykl Turniejów Tenisa Stołowego w kategorii open dla dorosłych...  »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 22.02.2019 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl