VIII Edycja Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej Drukuj
25.05.2018.

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika przy ul. Sosnowe w Ciechanowcu odbyła się VIII Edycja Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej. Jest to kontynuacja wieloletniej tradycji Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Honorowy patronat nad konkursem objęli Starosta Wysokomazowiecki, Burmistrz Ciechanowca oraz Wydawnictwo Pearson..

 
VIII Edycja Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu

 
Była to impreza otwarta, do której mogli przystąpić uczniowie klas siódmych oraz klas gimnazjalnych. Po eliminacjach na szczeblu szkolnym do finału zakwalifikowało się 37 uczestników z powiatów wysokomazowieckiego, siemiatyckiego i bielskiego z 10 szkół: w Jabłonce Kościelnej, Jabłoni Kościelnej, Wysokiem Mazowieckiem, Szepietowie, Kuleszach Kościelnych, Czyżewie, Brańsku, Grodzisku oraz Ciechanowcu.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: wiersz i piosenka poetycka. Repertuar był bardzo zróżnicowany, od poetów klasycznych do współczesnych, od poezji śpiewanej do znanych rozrywkowych przebojów. Występy młodych artystów były na bardzo wysokim poziomie, dlatego wzbudziły podziw i wielki aplauz wśród publiczności oraz jury.

Przedsięwzięcie jest znakomitą okazją do nabycia umiejętności językowych, autoprezentacji i wystąpień publicznych. Organizatorzy są dumni z liczebności uczestników, ich talentu oraz wysokiego poziomu prezentacji. Po długiej dyskusji niezależne jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wiersz: I miejsce – Paweł Zawistowski ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, II miejsce – Julia Buks ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej, III miejsce – Klaudia Oleksik z Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem.

Wyróżnienia: Julia Kwiek ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, Gabriela Jabłońska z Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, Michał Zieliński ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kuleszach Kościelnych.

Kategoria piosenka: I miejsce – Mateusz Kawalec ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, II miejsce – Patrycja Mężyńska ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie, III miejsce – Weronika Cieśluk ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu.

Wyróżnienia: Sara Majewska ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, Izabela Wyszyńska ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie, Izabela Anna Wyszyńska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej, Patrycja Kryńska z Zespołu Szkół w Grodzisku, Marta Maria Biała ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej.

Najlepsi wykonawcy otrzymali wartościowe nagrody, ufundowane przez Starostę Wysokomazowieckiego, Burmistrza Ciechanowca oraz Wydawnictwo Pearson. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, foldery w języku angielskim i upominki od wydawnictwa.

                                               
Ewa Polak-Niemyjska
Koordynator konkursu

          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Koń w obronności i kulturze Polski - seminarium i wernisaż
Koń w obronności i kulturze Polski - seminarium i wernisażMuzeum Rolnictwa im. Ks. Kluka w Ciechanowcu zaprasza  na seminarium "Koń w obronności i kulturze polskiej" połączone z otwarciem wystawy "Zbiory hipologiczne Muzeum...  »»
 
Zaproszenie na konkurs plastyczny "Jest takie miejsce u zbiegu dróg..."
COKiS logo
22 października upływa termin złożenia prac w konkursie plastycznym "Jest takie miejsce u zbiegu dróg...", adresowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Ciechanowiec... »»
 
Ogłoszenie o konsultacjach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Burmistrz Ciechanowca ogłasza konsultacje projektu „Programu współpracy w 2019 roku Gminy Ciechanowiec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w ustawie... »»
 
Poszukiwani wolontariusze
Poszukiwani wolontariusze
Psiaki z przytuliska w Ciechanowcu, będące pod opieką Podlaskiej Fundacji Empatia, proszą o pomoc. Poszukiwani są wolontariusze do opieki nad psami, m.in. karmienia,  wyprowadzania na spacery... »»
 
Komunikat o zwalczaniu szrotówka kasztanowcowiaczka
KasztanCelem ograniczenia populacji szrotówka w okresie jesieni jedyną możliwą formą zwalczania jest systematyczne zgrabianie i zbieranie opadłych liści kasztanowców... »»
 
Nagroda Honorowa "Świadek Historii"
Logo IPN
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku zaprasza do zgłaszania kandydatur do X edycji Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Nagroda jest przyznawana osobom fizycznym oraz instytucjom... »»
 
Nowy portal z ogłoszeniami rolnymi Agro-Market24
Portal z ogłoszeniami rolnymi Agro-Market24
Ruszył Agro-Market24 - nowoczesny portal z ogłoszeniami rolnymi, na którym możesz bezpłatnie dodawać ogłoszenia rolnicze,  łatwo i szybko znaleźć odbiorcę... »»
 
Wymiar składek w IV kwartale 2018 r.
Logo KRUSKRUS Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że w IV kwartale 2018 roku wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie nadal stanowić będzie kwotę 42,00 zł... »»
 
Więcej z informatora

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl