Program
VIII Edycja Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej Drukuj
25.05.2018.

W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika przy ul. Sosnowe w Ciechanowcu odbyła się VIII Edycja Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej. Jest to kontynuacja wieloletniej tradycji Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Honorowy patronat nad konkursem objęli Starosta Wysokomazowiecki, Burmistrz Ciechanowca oraz Wydawnictwo Pearson..

 
VIII Edycja Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej

fot. Szkoła Podstawowa w Ciechanowcu

 
Była to impreza otwarta, do której mogli przystąpić uczniowie klas siódmych oraz klas gimnazjalnych. Po eliminacjach na szczeblu szkolnym do finału zakwalifikowało się 37 uczestników z powiatów wysokomazowieckiego, siemiatyckiego i bielskiego z 10 szkół: w Jabłonce Kościelnej, Jabłoni Kościelnej, Wysokiem Mazowieckiem, Szepietowie, Kuleszach Kościelnych, Czyżewie, Brańsku, Grodzisku oraz Ciechanowcu.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: wiersz i piosenka poetycka. Repertuar był bardzo zróżnicowany, od poetów klasycznych do współczesnych, od poezji śpiewanej do znanych rozrywkowych przebojów. Występy młodych artystów były na bardzo wysokim poziomie, dlatego wzbudziły podziw i wielki aplauz wśród publiczności oraz jury.

Przedsięwzięcie jest znakomitą okazją do nabycia umiejętności językowych, autoprezentacji i wystąpień publicznych. Organizatorzy są dumni z liczebności uczestników, ich talentu oraz wysokiego poziomu prezentacji. Po długiej dyskusji niezależne jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria wiersz: I miejsce – Paweł Zawistowski ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, II miejsce – Julia Buks ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłoni Kościelnej, III miejsce – Klaudia Oleksik z Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem.

Wyróżnienia: Julia Kwiek ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, Gabriela Jabłońska z Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem, Michał Zieliński ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kuleszach Kościelnych.

Kategoria piosenka: I miejsce – Mateusz Kawalec ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, II miejsce – Patrycja Mężyńska ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie, III miejsce – Weronika Cieśluk ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu.

Wyróżnienia: Sara Majewska ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu, Izabela Wyszyńska ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szepietowie, Izabela Anna Wyszyńska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej, Patrycja Kryńska z Zespołu Szkół w Grodzisku, Marta Maria Biała ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej.

Najlepsi wykonawcy otrzymali wartościowe nagrody, ufundowane przez Starostę Wysokomazowieckiego, Burmistrza Ciechanowca oraz Wydawnictwo Pearson. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, foldery w języku angielskim i upominki od wydawnictwa.

                                               
Ewa Polak-Niemyjska
Koordynator konkursu

          Więcej zdjęć...
 

Informator

Zaproszenie na wernisaż wystawy
Zaproszenie na wystawę w Muzeum RolnictwaMuzeum Rolnictwa zaprasza 23 maja 2019 r. o godz. 12.00 na otwarcie wystawy "Białoruskie Stroje Ludowe" z kolekcji Białoruskiego Pańtwowego Muzeum Architektury Narodowej i Życia Codziennego.. »»
 
Oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca informuje, że 16 maja 2019 r. wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń z zakresu społeczeństwa obywatelskiego... »»
 
Rolnicze badania ankietowe 2019 r.
Badania ankietowe w 2014 r.Od 1 czerwca 2019 r. będą realizowane badania dotyczące produkcji roślinnej i zwierzęcej. Na terenie województwa podlaskiego wykonywać je będą pracownicy oraz ankieterzy Urzędu Statystycznego... »»
 
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorców
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorcówBurmistrz Ciechanowca zaprasza wystawców i przedsiębiorców, twórców ludowych, producentów potraw regionalnych, do bezpłatnego udziału w Jarmarku Świętojańskim... »»
 
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu uruchomił wypożyczalnię rowerów, która obecnie mieści się przy Punkcie Informacji Turystycznej pl. 3 Maja 31. Czynna w godzinach otwarcia PIT... »»
 
Cykl bezpłatnych projekcji filmowych "Oskarowe Piątki"
Oskarowe PiątkiZapraszamy na cykl bezpłatnych projekcji filmowych "Oskarowe Piątki" - w naszym mieście od marca do czerwca w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl