Rozbudowa centrum miasta Drukuj
05.01.2006.


Zmienił się wygląd centrum Ciechanowca. W szybkim tempie postępowały inwestycje, które umożliwią prace nad estetyką i wyglądem Placu 3-go Maja. Urząd Miejski w Ciechanowcu, w ramach projektu pod ogólną nazwą "Modernizacja Oczyszczalni Ścieków z rozbudową sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w Ciechanowcu" otrzymał na prace modernizacyjne dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 75% kosztów kwalifikacyjnych.

Prace nad rozbudową centrum Ciechanowca rozpoczęto w sierpniu br. Wykonawca został wyłoniony w trybie przetargu. Zadanie inwestycyjne polegało na zmodernizowaniu i wybudowaniu sieci wodociągowej i kanalizacyjnej m.in. na Placu 3 Maja. Zostały przebudowane ulice, przeznaczono więcej miejsca na parkingi, wprowadzono oznakowanie związane z nową organizacją ruchu. Zostały ułożone nowe chodniki z kostki brukowej, zasadzono drzewka. Położono dwie warstwy asfaltu. W przyszłym roku będą kontynuowane prace w zakresie utwardzenia nawierzchni. Pozostanie tylko zagospodarowanie placu zielenią, montaż stylizowanych latarni, ustawienie ławek i koszy na śmieci oraz oznakowanie ulic i numerów budynków. Zdecydowanie Plac 3-go Maja stanie się bardziej niż dotychczas funkcjonalny dla mieszkańców, wyglądem estetycznym wkomponuje się w otaczającą zabudowę i stanie się jedną z wizytówek naszego miasta.

Rozbudowa centrum miasta 

Rozbudowa centrum miasta

Rozbudowa centrum miasta

Rozbudowa centrum miasta

Rozbudowa centrum miasta

Rozbudowa centrum miasta

Rozbudowa centrum miasta

 

 

 
« poprzedni artykuł

Informator

Bezpłatne badania mammograficzne
27 lipca 2018 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów miejskich
Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów miejskic
COKiS zaprasza nad ciechanowiecki zalew do wypożyczalni sprzętu wodnego i rowerów miejskich. Wypożyczalnia mieści się w budynku obok Stadionu Miejskiego... »»
 
Nowe przepisy dotyczące zgłaszania imprez turystycznych
logo NGO
Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy dotyczące zgłaszania imprez turystycznych. Ustawa zobowiązuje do uzyskania wpisu do rejestru organizatorów turystyki... »»
 
Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie podlaskim
Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie podlaskimCzy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji konkursu dla mieszkańców woj. podlaskiego ... »»
 
500 kajaków - największy spływ kajakowy na Podlasiu
500 kajaków – największy spływ kajakowy na Podlasiu
4 sierpnia na rzece Bug odbędzie się VI edycja spływu kajakowego „500 kajaków”. Spływ rozpocznie się w Drohiczynie. Każdy kto chce wziąć udział w tym największym spływie... »»
 
Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym
Zdjęcie z www.pixabay.com. Autor: kalhhOrganizator wycieczek i innych form zajęć z dziećmi, zatrudniający wychowawców, bądź opiekunów w zakresie sprawowania opieki nad małoletnimi, zobowiązany jest do... »»
 
Zaproszenie na wystawę "Ignacy Pieńkowski. Malarz z Podlasia"
Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu zaprasza na  wystawę czasową "Ignacy Pieńkowski (1877-1948). Malarz z Podlasia". Wystawa czynna w siedzibie... »»
 
Nowe kwoty przychodów w KRUS
Logo KRUSKRUS informuje, że od 1 czerwca 2018 r. zmieniły się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych. Kwoty miesięcznego przychodu... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl