Rodzinny Dzień Dziecka, czyli Kraina Trolli w Ciechanowcu Drukuj
04.06.2018.
 
Najmłodsi mieszkańcy Ciechanowca mieli okazję do dobrej zabawy podczas festynu na Stadionie Miejskim gdzie odbył się Rodziny Dzień Dziecka. W tym roku dzieci wraz z rodzicami tańczyły w rytm piosenek z bajki "Trolle", a prowadzącą zabawę była sama Poppy.

Rodzinny Dzień Dziecka, czyli Kraina Trolli w Ciechanowcu

fot. COKiS / fot. D. Markowski


Głównym punktem programu były tańce animacyjne, zabawy i konkursy rodzinne. "To nie będzie zabawa tylko dla dzieci, której przyglądają się rodzice – zapewniamy, że wciągniemy do zabawy wszystkich uczestników, rodzice będą bawić się ze swoimi pociechami jak jeszcze nigdy! Mamy na to swoje sposoby." - zapewniła na początku imprezy animatorka Monika Oleńska-Abramowicz ze Studia Artystycznego Anima. "Przeniesiemy dzieci do świata radości, kolorów, tańca i uśmiechu – do Krainy Trolli. Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki. Żyją w równie barwnym lesie, cieszą się każdą chwilą i z wiarą w siebie, spełniają swoje marzenia. Pokazują, że szczęście to – przyjaźń. Szczególnym entuzjazmem wyróżnia się Poppy. Jej beztroska i radość udziela się wszystkim dookoła. Udzieli się także uczestnikom wydarzenia" – dodała. I to właśnie z bajkową Poppy, na ciechanowieckim stadionie, dzieci mogły przybić piątkę, przytulić się, pobawić czy zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Zarówno najmłodsi, jak i starsi uczestnicy Rodzinnego Dnia Dziecka brali udział w konkursie plastycznym tworząc kolorowy strój trolla oraz w zawodach sportów dziwnych: biegu na trójnartach, biegu w trójspodniach, balonowej gąsienicy, trollowych biegach, zabawie z tunelem animacyjnym, bitwie miękkimi piłeczkami między chłopakami i dziewczynami oraz przeciąganiem liny – chłopcy na dziewczyny, czyli Trolle na Bergenów (dla niewtajemniczonych Bergeni to wrogowie Trolli). Ponadto w programie była zabawa z chustą animacyjną, a w tym m.in.: trollowa eksplozja kolorów – dziesiątki latających piłeczek na chuście, trollowy mecz piłki nożnej na chuście, trollowe fryzury pod chustą, kolorowy parkiet – mistrza tańca oraz ucieczka przed Bergenami.

Dodatkowo w trakcie zabawy działały stanowiska animacyjne: malowanie twarzy, skręcanie baloników, pokaz wielkich baniek mydlanych oraz stanowisko plastyczne, na którym dzieci mogły przygotować trollowe prace plastyczne.

Do tradycji obchodów Rodzinnego Dnia Dziecko weszły już spławikowe zawody rodzinne organizowane przez ciechanowieckie Koło Wędkarskie nr 87 „Jazgarz”, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. W tym roku udział wzięło 13 rodzin. Pierwsze miejsce zajęła rodzina Daszkowskich, drugie Maksymilian Jachimczuk z dziadkiem Jurkiem, a trzecie Dominik Łempicki.

Na płycie stadionu stanowisko miały również służby ratownicze i porządkowe. Strażacy i policjanci udostępnili dzieciom swoje pojazdy służbowe, a także symulator zderzenia. Duże zainteresowanie wzbudził również pokaz tresury psów policyjnych oraz znakowanie rowerów.

Jak zawsze długie kolejki dzieci ustawiały się przy „Krainie Zabawy”, aby skorzystać ze zjeżdżalni, skakańca i eurobungee. Siły nadwątlone udziałem w zabawie można było wzmocnić kiełbaskami z grilla i watą cukrową.

Organizatorami tegorocznej imprezy byli: Burmistrz Ciechanowca, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Koło Wędkarskie nr 87 „Jazgarz” w Ciechanowcu, Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu i Posterunek Policji w Ciechanowcu. Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Patronat ogólnopolski nad imprezą objęło Stowarzyszenie Parafiada im. św. Józefa Kalasancjusza.
 
 
          Więcej zdjęć...
 

Informator

Szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019
Logo ARiMRW związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2019, ARiMR zaprasza rolników... »»
 
Bezpłatne szkolenie dla rolników
Bezpłatne szkolenie dla rolnikówBurmistrz Ciechanowca oraz firma Agroekspert Kaczyńscy zapraszają 6 marca 2019 r. o godz. 11.00  do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, na bezpłatne szkolenie dla rolników... »»
 
Bezpłatne badania mammograficzne
21 lutego 2019 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Spotkanie informacyjne poświęcone nowej ofercie grantowej NIW
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Zaproszenie na spotkanie informacyjne poświęcone Programowi Rozwoju Organizacji Obywatelskich - nowej ofercie grantowej Narodowego Instytutu Wolności... »»
 
Godziny otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i Pobikrach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Nastąpiła zmiana godzin otwarcia w miesiącu lutym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i filii w Pobikrach... »»
 
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu składa podziękowanie Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu za wsparcie finansowe w postaci 2500 zł... »»
 
Cykl Turniejów Tenisa Stołowego open dla dorosłych
COKiS zaprasza na Turniej Tenisa StołowegoOd niedzieli 27 stycznia 2019 r. w hali sportowej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A trwa Cykl Turniejów Tenisa Stołowego w kategorii open dla dorosłych...  »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 22.02.2019 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl