Ćwiczenia strażackie z ratownictwa wodnego i powodziowego Drukuj
18.06.2018.
 
Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku we współpracy z Komendą Powiatową PSP w Wysokiem Mazowieckiem i Urzędem Miejskim w Ciechanowcu zorganizowała ćwiczenia z ratownictwa wodnego i powodziowego.

Ćwiczenia strażackie z ratownictwa wodnego i powodziowego

fot. A. Kieliszek MPI


Niespodziewane ćwiczenia sprawdziły przygotowanie służb i podmiotów odpowiedzialnych za realizację działań podczas wystąpienia zagrożenia powodziowego oraz pozwoliły udoskonalić koordynację ich pracy.

Na wyspie na zalewie na Nurcu zjawiły się Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze i Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatów wysokomazowieckiego, zambrowskiego i siemiatyckiego: KW PSP w Białymstoku - 1 zastęp, JRG Wysokie Mazowieckie - 3 zastępy, przyczepka i łódka, JRG Zambrów - 1 zastęp, JRG Siemiatycze - 2 zastępy, w tym specjalistyczny kontener przeciwpowodziowy, OSP KSRG Ciechanowiec - 3 zastępy, przyczepka i łódka, OSP Tworkowice - 1 zastęp oraz z OSP KSRG Kuczyn GBA, SRT, przyczepka i ponton.

Druhowie ćwiczyli uszczelnianie i podwyższanie korony wałów, budowanie zapory z worków z piaskiem oraz zapory z foliowego rękawa napełnianego wodą, pompowanie wody przy pomocy pomp pływających i ewakuację osób z terenów trudnodostępnych lub odciętych przez powódź oraz poszukiwanie topielca na Nurcu przy pomocy pontonu.
 
 
          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Bezpłatne badania mammograficzne
27 lipca 2018 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów miejskich
Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów miejskic
COKiS zaprasza nad ciechanowiecki zalew do wypożyczalni sprzętu wodnego i rowerów miejskich. Wypożyczalnia mieści się w budynku obok Stadionu Miejskiego... »»
 
Nowe przepisy dotyczące zgłaszania imprez turystycznych
logo NGO
Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy dotyczące zgłaszania imprez turystycznych. Ustawa zobowiązuje do uzyskania wpisu do rejestru organizatorów turystyki... »»
 
Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie podlaskim
Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie podlaskimCzy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji konkursu dla mieszkańców woj. podlaskiego ... »»
 
500 kajaków - największy spływ kajakowy na Podlasiu
500 kajaków – największy spływ kajakowy na Podlasiu
4 sierpnia na rzece Bug odbędzie się VI edycja spływu kajakowego „500 kajaków”. Spływ rozpocznie się w Drohiczynie. Każdy kto chce wziąć udział w tym największym spływie... »»
 
Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym
Zdjęcie z www.pixabay.com. Autor: kalhhOrganizator wycieczek i innych form zajęć z dziećmi, zatrudniający wychowawców, bądź opiekunów w zakresie sprawowania opieki nad małoletnimi, zobowiązany jest do... »»
 
Zaproszenie na wystawę "Ignacy Pieńkowski. Malarz z Podlasia"
Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu zaprasza na  wystawę czasową "Ignacy Pieńkowski (1877-1948). Malarz z Podlasia". Wystawa czynna w siedzibie... »»
 
Nowe kwoty przychodów w KRUS
Logo KRUSKRUS informuje, że od 1 czerwca 2018 r. zmieniły się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych. Kwoty miesięcznego przychodu... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl