Otwarcie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu Drukuj
11.01.2006.


5 stycznia 2006 roku odbyło się oficjalne otwarcie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, instytucji powstałej na bazie Miejskiego Ośrodka Kultury. Nową siedzibą jest budynek hali sportowej przy ul.11 listopada 5A w pełni przygotowany i przystosowany do zajęć kulturalno-sportowych z zapleczem administracyjnym. W inauguracji uczestniczyli m.in przedstawiciele Samorządu Miasta i Gminy, dyrektorzy Placówek i Ośrodków Kultury, szkół ciechanowieckich, zaproszeni goście oraz delegacja miasta Dotnuva z Litwy, przebywająca z wizytą w naszym mieście.

"Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu to instytucja, której nadrzędnym celem jest pozyskanie i przygotowanie środowiska do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz współtworzenia jej wartości - powiedział podczas wystąpienia dyrektor COKiS Artur Leszczyński - w naszej pracy stawiamy za priorytet realizowanie zadań w dziedzinie wychowania, edukacji i upowszechniania kultury, kultury fizycznej i turystyki..." W części artystycznej wystąpił dziecięcy Regionalny Zespół Tańca i Śpiewu, grupa tańca nowoczesnego i młodzieżowa orkiestra dęta z COKiS oraz gościnnie zespół folklorystyczny "Skowronki" z Brańska.

Zaprezentowana została też przy tej okazji wystawa obrazów olejnych Pana Stanisława Sierockiego z Ciechanowca. Obecnie w Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu działają grupy: tańca nowoczesnego i ludowego, sekcja plastyczna i muzyczna z młodzieżową orkiestrą dętą oraz rekreacyjno-sportowa. Trenuje sekcja piłkarska, karate i odbywają się zajęcia z aerobiku. Ma też tu swoją siedzibę Klub Seniora "Chwilowo Młodzi" i nowopowstała Świetlica Socjoterapeutyczna.

W dalszych planach COKiS-u planuje się budowę basenu rekreacyjnego oraz modernizację boisk do piłki nożnej i koszykówki.

więcej zdjęć...

Otwarcie Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl