24 wędkarzy rywalizowało o Puchar Burmistrza Ciechanowca Drukuj
19.06.2018.
 
W Spławikowych Zawodach o Puchar Burmistrza Ciechanowca wzięło udział 24 wędkarzy: 17 seniorów i 7 kadetów. Wśród ryb dominowały ukleje i płotki, trafiły się także pojedyncze leszcze, liny i wzdręgi.

24 wędkarzy rywalizowało o Puchar Burmistrza Ciechanowca

fot. Koło Wędkarskie "Jazgarz"


Zwycięzcy z rąk Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko odebrali puchary oraz nagrody w postaci wysokiej klasy sprzętu wędkarskiego. Organizatorem zawodów był Zarząd Koła Wędkarskiego „Jazgarz” w Ciechanowcu.

W kategorii Seniorów zwyciężyli:
I miejsce - Karol Niewiarowski - 1175 pkt.
II miejsce - Janusz Rytel - 1040 pkt.
III miejsce - Mirosław Nowak - 980 pkt.

W kategorii Kadetów zwyciężyli:
I miejsce - Kamil Bogucki - 275 pkt.
II miejsce - Dominik Łempicki - 235 pkt.
III miejsce - Michał Łyskawy - 175 pkt.
 
Nagrody i puchary dla zawodników zostały ufundowane przez Burmistrza Ciechanowca ze środków finansowych Gminy Ciechanowiec.  

Koło Wędkarskie „Jazgarz” powstało w Ciechanowcu w roku 1950, gdy liczba chętnych przekroczyła 35 osób. Była to minimalna liczba członków wymagana przy zakładaniu koła. Od chwili powstania działa w ramach Polskiego Związku Wędkarskiego. Obecnie Koło liczy 338 członków i jest największym kołem działającym na terenie dawnego województwa łomżyńskiego. Ponieważ Okręg Łomżyński uległ likwidacji, od 1 stycznia 2006 roku Koło należy do Mazowieckiego Okręgu PZW.

Wędkarze zrzeszeni w Kole Wędkarskim „Jazgarz” współpracują z miejscowym społeczeństwem, organizują zawody wędkarskie, zajmują się ochroną środowiska oraz zarybiają rzekę i zalew. W ostatnim czasie do wody wypuszczono narybek: szczupaka, sandacza, węgorza, suma, lina, klenia, karpia i złotego karasia.

Od kwietnia 2018 roku Koło Wędkarskie prowadzi Młodzieżową Szkółkę Wędkarską „Jazgarz”, w której uczestniczy 12 osób w wieku od 10 do 14 lat. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych młodzi wędkarze uczą się: regulaminu amatorskiego połowu ryb, zasad bezpiecznego przebywania nad wodą i ekologii oraz przygotowania łowiska, a także rożnych metod łowienia. Ponadto poznają rodzaje zanęt, ich przygotowanie i dobranie do łowiska oraz mają możliwość uczestnictwa w zawodach wędkarskich.

W ramach ciechanowieckiego Koła działa, podlegająca Staroście wysokomazowieckiemu, Społeczna Straż Rybacka, która patroluje wody na terenie Powiatu wysokomazowieckiego. Straż Rybacka dysponuje umundurowaniem, środkami łączności, samochodem UAZ i dwiema łodziami, w tym jedną motorową.

Corocznie, Zarząd Koła, na wodach zalewu organizuje liczne zawody wędkarskie w tym: o Puchar Burmistrza Ciechanowca w wędkarstwie spinningowym oraz w wędkarstwie spławikowym.
 
 
          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Bezpłatne badania mammograficzne
27 lipca 2018 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów miejskich
Wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów miejskic
COKiS zaprasza nad ciechanowiecki zalew do wypożyczalni sprzętu wodnego i rowerów miejskich. Wypożyczalnia mieści się w budynku obok Stadionu Miejskiego... »»
 
Nowe przepisy dotyczące zgłaszania imprez turystycznych
logo NGO
Od 1 lipca obowiązują nowe przepisy dotyczące zgłaszania imprez turystycznych. Ustawa zobowiązuje do uzyskania wpisu do rejestru organizatorów turystyki... »»
 
Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie podlaskim
Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie podlaskimCzy są wśród Was entuzjaści wycieczek rowerowych? Zapraszamy do udziału w pierwszej edycji konkursu dla mieszkańców woj. podlaskiego ... »»
 
500 kajaków - największy spływ kajakowy na Podlasiu
500 kajaków – największy spływ kajakowy na Podlasiu
4 sierpnia na rzece Bug odbędzie się VI edycja spływu kajakowego „500 kajaków”. Spływ rozpocznie się w Drohiczynie. Każdy kto chce wziąć udział w tym największym spływie... »»
 
Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym
Zdjęcie z www.pixabay.com. Autor: kalhhOrganizator wycieczek i innych form zajęć z dziećmi, zatrudniający wychowawców, bądź opiekunów w zakresie sprawowania opieki nad małoletnimi, zobowiązany jest do... »»
 
Zaproszenie na wystawę "Ignacy Pieńkowski. Malarz z Podlasia"
Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu zaprasza na  wystawę czasową "Ignacy Pieńkowski (1877-1948). Malarz z Podlasia". Wystawa czynna w siedzibie... »»
 
Nowe kwoty przychodów w KRUS
Logo KRUSKRUS informuje, że od 1 czerwca 2018 r. zmieniły się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych. Kwoty miesięcznego przychodu... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl