Program
24 wędkarzy rywalizowało o Puchar Burmistrza Ciechanowca Drukuj
19.06.2018.
 
W Spławikowych Zawodach o Puchar Burmistrza Ciechanowca wzięło udział 24 wędkarzy: 17 seniorów i 7 kadetów. Wśród ryb dominowały ukleje i płotki, trafiły się także pojedyncze leszcze, liny i wzdręgi.

24 wędkarzy rywalizowało o Puchar Burmistrza Ciechanowca

fot. Koło Wędkarskie "Jazgarz"


Zwycięzcy z rąk Burmistrza Ciechanowca Mirosława Reczko odebrali puchary oraz nagrody w postaci wysokiej klasy sprzętu wędkarskiego. Organizatorem zawodów był Zarząd Koła Wędkarskiego „Jazgarz” w Ciechanowcu.

W kategorii Seniorów zwyciężyli:
I miejsce - Karol Niewiarowski - 1175 pkt.
II miejsce - Janusz Rytel - 1040 pkt.
III miejsce - Mirosław Nowak - 980 pkt.

W kategorii Kadetów zwyciężyli:
I miejsce - Kamil Bogucki - 275 pkt.
II miejsce - Dominik Łempicki - 235 pkt.
III miejsce - Michał Łyskawy - 175 pkt.
 
Nagrody i puchary dla zawodników zostały ufundowane przez Burmistrza Ciechanowca ze środków finansowych Gminy Ciechanowiec.  

Koło Wędkarskie „Jazgarz” powstało w Ciechanowcu w roku 1950, gdy liczba chętnych przekroczyła 35 osób. Była to minimalna liczba członków wymagana przy zakładaniu koła. Od chwili powstania działa w ramach Polskiego Związku Wędkarskiego. Obecnie Koło liczy 338 członków i jest największym kołem działającym na terenie dawnego województwa łomżyńskiego. Ponieważ Okręg Łomżyński uległ likwidacji, od 1 stycznia 2006 roku Koło należy do Mazowieckiego Okręgu PZW.

Wędkarze zrzeszeni w Kole Wędkarskim „Jazgarz” współpracują z miejscowym społeczeństwem, organizują zawody wędkarskie, zajmują się ochroną środowiska oraz zarybiają rzekę i zalew. W ostatnim czasie do wody wypuszczono narybek: szczupaka, sandacza, węgorza, suma, lina, klenia, karpia i złotego karasia.

Od kwietnia 2018 roku Koło Wędkarskie prowadzi Młodzieżową Szkółkę Wędkarską „Jazgarz”, w której uczestniczy 12 osób w wieku od 10 do 14 lat. Podczas zajęć teoretycznych i praktycznych młodzi wędkarze uczą się: regulaminu amatorskiego połowu ryb, zasad bezpiecznego przebywania nad wodą i ekologii oraz przygotowania łowiska, a także rożnych metod łowienia. Ponadto poznają rodzaje zanęt, ich przygotowanie i dobranie do łowiska oraz mają możliwość uczestnictwa w zawodach wędkarskich.

W ramach ciechanowieckiego Koła działa, podlegająca Staroście wysokomazowieckiemu, Społeczna Straż Rybacka, która patroluje wody na terenie Powiatu wysokomazowieckiego. Straż Rybacka dysponuje umundurowaniem, środkami łączności, samochodem UAZ i dwiema łodziami, w tym jedną motorową.

Corocznie, Zarząd Koła, na wodach zalewu organizuje liczne zawody wędkarskie w tym: o Puchar Burmistrza Ciechanowca w wędkarstwie spinningowym oraz w wędkarstwie spławikowym.
 
 
          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl