Po feriach w COKiS Drukuj
08.02.2006.


W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu od 30 stycznia 2006 r. trwały warsztaty muzyczne dla członków orkiestry dętej COKiS. Zajęcia prowadzone były w klasie instrumentów dętych drewnianych przez pana Kamila Skorupskiego i w klasie instrumentów dętych blaszanych przez pana Macieja Muchę.

Głównym celem według koncepcji opracowanej przez COKiS było podniesienie umiejętności technicznych i wiedzy na temat instrumentu. Składają się na to: praca nad oddechem przeponowo-żebrowym, prawidłowa emisja powietrza, prowadzenie frazy, intonacja dźwięku. Są to gruntowne i niezbędne podstawy do gry na instrumencie dętym oraz pracy w zespole. Zajęcia zakończyły się 3 lutego 2006 r. 

Między 23-25 stycznia 2006 r. w trakcie ferii zimowych odbywały się otwarte zajęcia tańca nowoczesnego prowadzone przez instruktora COKiS Pana Roberta Kota. Dzieci i młodzież mogły zapoznać się z podstawowymi zasadami tańca towarzyskiego, hip hop itp. Zajęcia prowadzone były w trzech grupach od 11:00 do 17:30 każdego dnia.

Przez okres trwania ferii zimowych w COKiS swoją formę poprawiały dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach grupowych gry w piłkę nożną. Rozgrywano mecze w drużynach ośmioosobowych. Pod okiem instruktorów COKiS do spraw sportu odbywały się także zajęcia piłki siatkowej i ping-ponga. 

Dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach plastycznych w trakcie ferii zimowych 2006 r. w COKiS , spotykała się każdego dnia na zajęciach plastycznych prowadzonych przez instruktora COKiS do spraw plastyki. Uczestnicy zajęć używali różnych technik plastycznych tworząc niepowtarzalne projekty, które po wykonaniu były wspólnie omawiane i poddawane analizie, na bazie której, dzieci i młodzież uczły się podstawowych kanonów sztuk plastycznych.

Na przełomie stycznia i lutego w COKiS odbyły się otwarte zajęcia tańca ludowego. Pod czujnym okiem instruktora COKiS Pana Mirosława Szymańskiego, dzieci i młodzież zgłębiały tajniki tańców ludowych często odkrywając w sobie nieznane sobie umiejętności. W trakcie zajęć instruktor obserwował ich uczestników ze względu na potrzebę naboru do Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Ciechanowiec.

W trakcie ferii zimowych 2006 r. w COKiS prowadzone były przez wykwalifikowanego psychologa z pomocą instruktora COKiS zajęcia świetlicowe.

 Po feriach w COKiS Po feriach w COKiS

Po feriach w COKiS

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl