Po feriach w COKiS Drukuj
08.02.2006.


W Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu od 30 stycznia 2006 r. trwały warsztaty muzyczne dla członków orkiestry dętej COKiS. Zajęcia prowadzone były w klasie instrumentów dętych drewnianych przez pana Kamila Skorupskiego i w klasie instrumentów dętych blaszanych przez pana Macieja Muchę.

Głównym celem według koncepcji opracowanej przez COKiS było podniesienie umiejętności technicznych i wiedzy na temat instrumentu. Składają się na to: praca nad oddechem przeponowo-żebrowym, prawidłowa emisja powietrza, prowadzenie frazy, intonacja dźwięku. Są to gruntowne i niezbędne podstawy do gry na instrumencie dętym oraz pracy w zespole. Zajęcia zakończyły się 3 lutego 2006 r. 

Między 23-25 stycznia 2006 r. w trakcie ferii zimowych odbywały się otwarte zajęcia tańca nowoczesnego prowadzone przez instruktora COKiS Pana Roberta Kota. Dzieci i młodzież mogły zapoznać się z podstawowymi zasadami tańca towarzyskiego, hip hop itp. Zajęcia prowadzone były w trzech grupach od 11:00 do 17:30 każdego dnia.

Przez okres trwania ferii zimowych w COKiS swoją formę poprawiały dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach grupowych gry w piłkę nożną. Rozgrywano mecze w drużynach ośmioosobowych. Pod okiem instruktorów COKiS do spraw sportu odbywały się także zajęcia piłki siatkowej i ping-ponga. 

Dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach plastycznych w trakcie ferii zimowych 2006 r. w COKiS , spotykała się każdego dnia na zajęciach plastycznych prowadzonych przez instruktora COKiS do spraw plastyki. Uczestnicy zajęć używali różnych technik plastycznych tworząc niepowtarzalne projekty, które po wykonaniu były wspólnie omawiane i poddawane analizie, na bazie której, dzieci i młodzież uczły się podstawowych kanonów sztuk plastycznych.

Na przełomie stycznia i lutego w COKiS odbyły się otwarte zajęcia tańca ludowego. Pod czujnym okiem instruktora COKiS Pana Mirosława Szymańskiego, dzieci i młodzież zgłębiały tajniki tańców ludowych często odkrywając w sobie nieznane sobie umiejętności. W trakcie zajęć instruktor obserwował ich uczestników ze względu na potrzebę naboru do Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Ciechanowiec.

W trakcie ferii zimowych 2006 r. w COKiS prowadzone były przez wykwalifikowanego psychologa z pomocą instruktora COKiS zajęcia świetlicowe.

 Po feriach w COKiS Po feriach w COKiS

Po feriach w COKiS

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w drugiej edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i ma charakter otwarty... »»
 
KRUS przypomina o kwocie granicznej
Logo KRUSKRUS przypomina, iż do dnia 31 maja rolnik lub domownik prowadzący też pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć zaświadczenie, że nie została przekroczona kwota graniczna... »
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl