Ciechanowiec i Rosbach wezmą udział w międzynarodowym projekcie Drukuj
31.08.2018.

Ciechanowiec wraz ze swym miastem partnerskim Rosbach vor der Höhe został wybrany do udziału w międzynarodowym projekcie „Integracja europejskich i lokalnych działań na rzecz ochrony klimatu” (BEACON)
.

Ten trzyletni projekt jest kontynuacją zakończonego w lipcu projektu „Polsko-Niemiecka współpraca w zakresie rozwoju gospodarki niskoemisyjnej w miastach”, w którym brało udział 13 gmin polskich i 4 gminy niemieckie, w tym Gmina Ciechanowiec i Rosbach vor der Höhe.

Projekt „Integracja europejskich i lokalnych działań na rzecz ochrony klimatu” (BEACON) ma na celu wzmocnienie łagodzenia skutków zmiany klimatu poprzez wspieranie budowania potencjału samorządów, dialogu i wymiany wiedzy między rządami krajowymi, a także gminami i szkołami w Europie. Na wyższym poziomie projekt ten ma na celu wzmocnienie integracji europejskiej poprzez dwu- i wielostronny dialog oraz zwiększenie ambicji w zakresie wspólnej realizacji porozumienia paryskiego. Uczestnicy otrzymają dostosowane do swoich potrzeb wsparcie techniczne i szkoleniowe, które ułatwi im podejmowanie konkretnych kroków w kierunku niskoemisyjnej przyszłości. Projekt zachęca ponadto gminy do udziału w regionalnych warsztatach i dwóch europejskich konferencjach poświęconych lokalnym działaniom na rzecz ochrony klimatu, które odblokują nowe możliwości, podniosą kompetencje zawodowe i ułatwią konstruktywny dialog i wymianę wiedzy.

Projekt będzie realizowany od sierpnia 2018 do marca 2021 roku i będą w nim uczestniczyły 34 gminy z Czech, Niemiec, Grecji, Polski, Portugalii i Rumunii. Z Polski do udziału w projekcie wybrane zostały, wraz ze swymi niemieckimi partnerami, trzy gminy: Ciechanowiec, Sztum i Zamość.

Projekt „Integracja europejskich i lokalnych działań na rzecz ochrony klimatu” (BEACON) został opracowany i jest realizowany przez europejskie konsorcjum, w skład którego wchodzi m.in.: Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć "Energie Cités", a finansowany jest w całości przez niemieckie Ministerstwo Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Nuklearnego.
 

 

 

 
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl