Winna z tradycją w przyszłość Drukuj
08.02.2006.


 W piątek 03. 02. 2006 odbyła się sesja Rady Miejskiej. Po otwarciu i przedstawieniu programu sesji, uczczono minutą ciszy ofiary katastrofy w Katowicach.

Następnie Burmistrz Ciechanowca przedstawił projekt porozumienia trójstronnego „Winna z tradycją w przyszłość 2006-2009”. Po dokonaniu przez Radę, związanych z tym, zmian w planie budżetowym na 2006 rok, nastąpiło uroczyste podpisanie aktu porozumienia.

 Winna z tradycją w przyszłość Winna z tradycją w przyszłość Winna z tradycją w przyszłość

WINNA Z TRADYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ 2006–2009
porozumienie zawarte w dniu 3 lutego 2006 roku


pomiędzy Gminą Ciechanowiec reprezentowaną przez Burmistrza Stanisława Łapiaka, Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Doroty Dziewicy i Męczennicy w Winnie-Poświętnej reprezentowaną przez ks. proboszcza Zbigniewa Rycaka i Starostwem Powiatowym w Wysokiem Mazowieckiem reprezentowanym przez Starostę Bogdana Zielińskiego.

Winna-Poświętna jako najstarsza parafia gminy Ciechanowiec powstała w XV wieku. Granice beneficjum kościelnego wyznaczył pomiędzy 1416 a 1430 rokiem starosta drohicki Mikołaj Nassuta, a pierwszy kościół został ufundowany przez szlachtę z rodów herbów Trzaska i Cholewa przed 1432 rokiem.

Parafia obejmuje swoim zasięgiem 16 wsi, w których mieszka ponad 1600 osób. Dzieci uczą się w trzech szkołach podstawowych – w Łempicach, Kocach-Schabach i Starym Radziszewie.

Bogactwem Ziemi Wińskiej są jej mieszkańcy z ich tradycyjną gospodarnością i kulturą rolną. Wysoki poziom hodowli bydła i produkcji mleka pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Porozumienie określa działania, które mają służyć poprawie warunków życia mieszkańców poprzez:

  • modernizację dróg gminnych,
  • poprawę bezpieczeństwa drogi powiatowej, tj. budowę parkingu, chodników oraz wyznaczenie przejść dla pieszych przy kościele parafialnym,
  • remont strażnicy i zakup wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Winnie-Poświętnej,
  • utworzenie Ośrodka Animacji Kultury Wiejskiej w celu aktywizacji społeczności, rozwoju oświaty i kultury, wzmacniania więzi lokalnej, a w szczególności kształtowania pozytywnych postaw dzieci i młodzieży.

Winna z tradycją w przyszłość

Porozumienie podpisali: Burmistrz Ciechanowca, Proboszcz parafii Winna Poświętna i Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego

Winna z tradycją w przyszłość

Winna z tradycją w przyszłość

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 27 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: animacje „Trolle w krainie szczęścia”, spławikowe zawody rodzinne, pokazy służb... »»
 
Mobilna Akademia Młodych Orłów w Ciechanowcu
Mobilna Akademia Młodych Orłów w CiechanowcuPolski Związek Piłki Nożnej zaprasza na bezpłatne szkolenie dla trenerów, instruktorów i wszystkich chętnych, które odbędzie się w Ciechanowcu 22 maja... »»
 
Oddaj krew - czekamy 5 czerwca w Ciechanowcu
Oddaj krew - uratuj życie!RCKiK w Białymstoku zaprasza do wzięcia udziału w akcji pobierania krwi, która odbędzie się 5 czerwca (wtorek) w Ciechanowcu w godz. 9.00-13.00... »»
 
Komunikat o pojawieniu się mączniaka prawdziwego
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin WIORiN w Białymstoku informuje o pojawieniu się mączniaka prawdziwego zbóż i traw w uprawach pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego... »»
 
KRUS przypomina o obowiązku zgłoszenia pomocnika
Logo KRUSKRUS przypomina, że rolnicy mają obowiązek zgłoszenia pomocnika, z którym została zawarta umowa o pomocy przy zbiorach, do ubezpieczeń w KRUS... »
 
UTW zaprasza na wykłady
Komunikat w sprawie sprzętu do stosowania środków ochrony roślin Uniwersytet Trzeciego Wieku  w Ciechanowcu uczestniczy w programie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku", realizowanym  przez Instytut Działalności... »»
 
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Majowy Konkurs Jednego Wiersza
Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zaprasza do uczestnictwa w drugiej edycji Majowego Konkursu Jednego Wiersza. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i ma charakter otwarty... »»
 
KRUS przypomina o kwocie granicznej
Logo KRUSKRUS przypomina, iż do dnia 31 maja rolnik lub domownik prowadzący też pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć zaświadczenie, że nie została przekroczona kwota graniczna... »
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl