Rajd rowerowy "Szlakiem Pamięci" Ciechanowiec - Pobikry Drukuj
21.09.2018.

Ponad 70 osób wzięło udział w Rajdzie rowerowym „Szlakiem Pamięci” Ciechanowiec - Pobikry zorganizowanym w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Ciechanowcu.
 
Rajd rowerowy „Szlakiem Pamięci” Ciechanowiec - Pobikry

fot.Z. Poniatowski MPI


Rajd w nazwie nawiązywał do rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i wiódł szlakiem miejsc związanych z ludźmi, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.

Rowerzyści wyruszyli z parkingu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu w stronę Pobikier, trasą przez Antonin, Winnę-Poświętną, Trzaski, Borek, Radziszewo Stare, Radziszewo-Sobiechowo i Radziszewo-Króle, mając przed sobą ponad 30 kilometrową trasę do przejechania w obie strony.

Pierwszy przystanek był przy Pomniku Nieznanego Żołnierza w Ciechanowcu, upamiętniającym „Poległych w walce za wiarę i Ojczyznę w 1920 roku nad Nurcem”. Następnie uczestnicy Rajdu zatrzymali się na ciechanowieckim cmentarzu przy mogile Żołnierzy Armii Krajowej. Kolejny postój wypadł w Winnie-Poświętnej przy świeżo odrestaurowanym kościele pw. św. Doroty, skąd rowerzyści przejechali pod krzyż na mogile nieznanego żołnierza polskiego z 1915 roku, nieopodal wsi Borek.
 
W miejscach Pamięci zostały zapalone znicze, a o wydarzeniach związanych z tymi miejscami opowiedział Mirosław Reczko, burmistrz Ciechanowca.

Przy kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pobikrach, rolę przewodnika przejął proboszcz parafii ksiądz Bogusław Wasilewski. Opowiedział o burzliwych dziejach świątyni oraz zaprosił uczestników do zwiedzenia wnętrza kościoła oraz otaczających go upamiętnień.

Ostatnim punktem rajdu było wspólne ognisko z kiełbaskami, bigosem i ciastem.

Organizatorami Rajdu byli: Urząd Miejski w Ciechanowcu, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu wraz z filią w Pobikrach oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.


          Więcej zdjęć...
 

Informator

Szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019
Logo ARiMRW związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2019, ARiMR zaprasza rolników... »»
 
Bezpłatne szkolenie dla rolników
Bezpłatne szkolenie dla rolnikówBurmistrz Ciechanowca oraz firma Agroekspert Kaczyńscy zapraszają 6 marca 2019 r. o godz. 11.00  do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, na bezpłatne szkolenie dla rolników... »»
 
Bezpłatne badania mammograficzne
21 lutego 2019 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Spotkanie informacyjne poświęcone nowej ofercie grantowej NIW
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Zaproszenie na spotkanie informacyjne poświęcone Programowi Rozwoju Organizacji Obywatelskich - nowej ofercie grantowej Narodowego Instytutu Wolności... »»
 
Godziny otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i Pobikrach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Nastąpiła zmiana godzin otwarcia w miesiącu lutym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i filii w Pobikrach... »»
 
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu składa podziękowanie Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu za wsparcie finansowe w postaci 2500 zł... »»
 
Cykl Turniejów Tenisa Stołowego open dla dorosłych
COKiS zaprasza na Turniej Tenisa StołowegoOd niedzieli 27 stycznia 2019 r. w hali sportowej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A trwa Cykl Turniejów Tenisa Stołowego w kategorii open dla dorosłych...  »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 22.02.2019 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl