Rajd rowerowy "Szlakiem Pamięci" Ciechanowiec - Pobikry Drukuj
21.09.2018.

Ponad 70 osób wzięło udział w Rajdzie rowerowym „Szlakiem Pamięci” Ciechanowiec - Pobikry zorganizowanym w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Ciechanowcu.
 
Rajd rowerowy „Szlakiem Pamięci” Ciechanowiec - Pobikry

fot.Z. Poniatowski MPI


Rajd w nazwie nawiązywał do rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i wiódł szlakiem miejsc związanych z ludźmi, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.

Rowerzyści wyruszyli z parkingu przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciechanowcu w stronę Pobikier, trasą przez Antonin, Winnę-Poświętną, Trzaski, Borek, Radziszewo Stare, Radziszewo-Sobiechowo i Radziszewo-Króle, mając przed sobą ponad 30 kilometrową trasę do przejechania w obie strony.

Pierwszy przystanek był przy Pomniku Nieznanego Żołnierza w Ciechanowcu, upamiętniającym „Poległych w walce za wiarę i Ojczyznę w 1920 roku nad Nurcem”. Następnie uczestnicy Rajdu zatrzymali się na ciechanowieckim cmentarzu przy mogile Żołnierzy Armii Krajowej. Kolejny postój wypadł w Winnie-Poświętnej przy świeżo odrestaurowanym kościele pw. św. Doroty, skąd rowerzyści przejechali pod krzyż na mogile nieznanego żołnierza polskiego z 1915 roku, nieopodal wsi Borek.
 
W miejscach Pamięci zostały zapalone znicze, a o wydarzeniach związanych z tymi miejscami opowiedział Mirosław Reczko, burmistrz Ciechanowca.

Przy kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Pobikrach, rolę przewodnika przejął proboszcz parafii ksiądz Bogusław Wasilewski. Opowiedział o burzliwych dziejach świątyni oraz zaprosił uczestników do zwiedzenia wnętrza kościoła oraz otaczających go upamiętnień.

Ostatnim punktem rajdu było wspólne ognisko z kiełbaskami, bigosem i ciastem.

Organizatorami Rajdu byli: Urząd Miejski w Ciechanowcu, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu wraz z filią w Pobikrach oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu.


          Więcej zdjęć...
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Informator

Zaproszenie na konkurs plastyczny "Jest takie miejsce u zbiegu dróg..."
COKiS logo
22 października upływa termin złożenia prac w konkursie plastycznym "Jest takie miejsce u zbiegu dróg...", adresowanym do dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy Ciechanowiec... »»
 
Ogłoszenie o konsultacjach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Burmistrz Ciechanowca ogłasza konsultacje projektu „Programu współpracy w 2019 roku Gminy Ciechanowiec z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w ustawie... »»
 
Poszukiwani wolontariusze
Poszukiwani wolontariusze
Psiaki z przytuliska w Ciechanowcu, będące pod opieką Podlaskiej Fundacji Empatia, proszą o pomoc. Poszukiwani są wolontariusze do opieki nad psami, m.in. karmienia,  wyprowadzania na spacery... »»
 
Komunikat o zwalczaniu szrotówka kasztanowcowiaczka
KasztanCelem ograniczenia populacji szrotówka w okresie jesieni jedyną możliwą formą zwalczania jest systematyczne zgrabianie i zbieranie opadłych liści kasztanowców... »»
 
Nagroda Honorowa "Świadek Historii"
Logo IPN
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku zaprasza do zgłaszania kandydatur do X edycji Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Nagroda jest przyznawana osobom fizycznym oraz instytucjom... »»
 
Nowy portal z ogłoszeniami rolnymi Agro-Market24
Portal z ogłoszeniami rolnymi Agro-Market24
Ruszył Agro-Market24 - nowoczesny portal z ogłoszeniami rolnymi, na którym możesz bezpłatnie dodawać ogłoszenia rolnicze,  łatwo i szybko znaleźć odbiorcę... »»
 
Wymiar składek w IV kwartale 2018 r.
Logo KRUSKRUS Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że w IV kwartale 2018 roku wysokość składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie nadal stanowić będzie kwotę 42,00 zł... »»
 
KRUS informuje o zmianie wysokości renty socjalnej
Logo KRUSKRUS informuje, że weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o rencie socjalnej (Dz. U. z 2018 r. poz. 933), na podstawie której ustalono nową wysokość renty socjalnej.... »
 
Więcej z informatora

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl