Punkt rekrutacyjny Wojsk Obrony Terytorianlnej w Wysokiem Mazowieckiem Drukuj
05.10.2018.

14 batalion lekkiej piechoty (14blp) wraz z WKU Bielsk Podlaski zaprasza wszystkich zainteresowanych służbą w Wojskach Obrony Terytorianlnej do nowo otwartego punktu rekrutacyjnego w Urzędzie Miasta Wysokie Mazowieckie.  

Otwarcie punktu rekrutacyjnego w Wysokiem Mazowieckiem

fot. 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej


Od 4 października zainteresowani Terytorialną Służbą Wojskową mogą składać wnioski o powołanie w punkcie rekrutacyjnym, który dzięki uprzejmości władz miasta mieści się w Urzędzie Miasta Wysokie Mazowieckie przy ul. Ludowej 15 (pokój nr 22, II piętro).
 
Punkt jest czynny w każdy czwartek w godz. 7.30 - 15.30 (za wyjątkiem świąt).
 
Większość ochotników na co dzień pracuje lub uczy się, dlatego punkt - w pobliżu miejsca zamieszkania - jest ukłonem w ich stronę. Kandydaci będą mogli uzyskać informacje o zasadach pełnienia służby z pierwszej ręki - od żołnierzy OT z regionu. Na miejscu ochotnicy będą mogli też wypełnić wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego będą mieli ułatwiony proces rekrutacji. Natomiast żołnierze OT będą mogli załatwić wybrane sprawy administracyjne związane z pełnioną służbą.

Z  myślą o Terytorialsach z powiatów wysokomazowieckiego, siemiatyckiego i bielskiego od 1 października w siedzibie WKU Bielsk Podlaski funkcjonuje dowództwo 14 blp. Jest to kolejne ułatwienie przygotowane z myślą o żołnierzach OT i nowych ochotnikach.

Szkolenia kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej w 1PBOT, w tym 14blp,  rozpoczynają się 5 października i 24 listopada. Z uwagi na kilkuetapowy proces rekrutacji ochotnicy już teraz powinni zgłaszać się do Wojskowych Komend Uzupełnień w swojej okolicy. Zasady rekrutacji opisane są także na stronie: www.terytorialsi.mil.pl. 

14 batalion lekkiej piechoty pierwsze szkolenie ochotników rozpoczął w sierpniu 2017 r. W stały rejon odpowiedzialności 14 blp wchodzą powiaty: bielski, hajnowski, siemiatycki oraz wysokomazowiecki. Oznacza to, że ten pododdział operuje w rejonie odpowiedzialności, który stanowi prawie 30% województwa podlaskiego. W październiku pierwsza z kompanii lekkiej piechoty 14 blp rozpoczyna okres szkolenia specjalistycznego, który przygotuje żołnierzy do pełnienia funkcji w ramach pododdziału (m.in. ratownika pola walki, sapera, strzelca wyborowego czy radiotelefonisty).

Obecnie w WOT służbę pełni 13,4 tys. żołnierzy, w tym 11,1 tys. ochotników oraz 2,3 tys. żołnierzy zawodowych. Plany powołań do służby zakładają, że do końca 2018 roku w strukturach WOT może służyć do 20 tys. żołnierzy, w tym nie więcej niż 17 tys. żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową. Tzw. „mapa drogowa” budowy formacji zakłada napływ ochotników  na poziomie około 10 tys. rocznie, oznacza to, że na koniec roku 2019 w WOT służyć będzie do 30 tys. żołnierzy.

Film promocyjny (You Tube)
 
                             

por. Łukasz WILCZEWSKI
Oficer Prasowy
1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej
im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław” 

Informator

Szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019
Logo ARiMRW związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2019, ARiMR zaprasza rolników... »»
 
Bezpłatne szkolenie dla rolników
Bezpłatne szkolenie dla rolnikówBurmistrz Ciechanowca oraz firma Agroekspert Kaczyńscy zapraszają 6 marca 2019 r. o godz. 11.00  do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, na bezpłatne szkolenie dla rolników... »»
 
Bezpłatne badania mammograficzne
21 lutego 2019 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Spotkanie informacyjne poświęcone nowej ofercie grantowej NIW
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Zaproszenie na spotkanie informacyjne poświęcone Programowi Rozwoju Organizacji Obywatelskich - nowej ofercie grantowej Narodowego Instytutu Wolności... »»
 
Godziny otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i Pobikrach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Nastąpiła zmiana godzin otwarcia w miesiącu lutym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i filii w Pobikrach... »»
 
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu składa podziękowanie Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu za wsparcie finansowe w postaci 2500 zł... »»
 
Cykl Turniejów Tenisa Stołowego open dla dorosłych
COKiS zaprasza na Turniej Tenisa StołowegoOd niedzieli 27 stycznia 2019 r. w hali sportowej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A trwa Cykl Turniejów Tenisa Stołowego w kategorii open dla dorosłych...  »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 22.02.2019 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl