Program
Punkt rekrutacyjny Wojsk Obrony Terytorianlnej w Wysokiem Mazowieckiem Drukuj
05.10.2018.

14 batalion lekkiej piechoty (14blp) wraz z WKU Bielsk Podlaski zaprasza wszystkich zainteresowanych służbą w Wojskach Obrony Terytorianlnej do nowo otwartego punktu rekrutacyjnego w Urzędzie Miasta Wysokie Mazowieckie.  

Otwarcie punktu rekrutacyjnego w Wysokiem Mazowieckiem

fot. 1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej


Od 4 października zainteresowani Terytorialną Służbą Wojskową mogą składać wnioski o powołanie w punkcie rekrutacyjnym, który dzięki uprzejmości władz miasta mieści się w Urzędzie Miasta Wysokie Mazowieckie przy ul. Ludowej 15 (pokój nr 22, II piętro).
 
Punkt jest czynny w każdy czwartek w godz. 7.30 - 15.30 (za wyjątkiem świąt).
 
Większość ochotników na co dzień pracuje lub uczy się, dlatego punkt - w pobliżu miejsca zamieszkania - jest ukłonem w ich stronę. Kandydaci będą mogli uzyskać informacje o zasadach pełnienia służby z pierwszej ręki - od żołnierzy OT z regionu. Na miejscu ochotnicy będą mogli też wypełnić wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego będą mieli ułatwiony proces rekrutacji. Natomiast żołnierze OT będą mogli załatwić wybrane sprawy administracyjne związane z pełnioną służbą.

Z  myślą o Terytorialsach z powiatów wysokomazowieckiego, siemiatyckiego i bielskiego od 1 października w siedzibie WKU Bielsk Podlaski funkcjonuje dowództwo 14 blp. Jest to kolejne ułatwienie przygotowane z myślą o żołnierzach OT i nowych ochotnikach.

Szkolenia kandydatów do Terytorialnej Służby Wojskowej w 1PBOT, w tym 14blp,  rozpoczynają się 5 października i 24 listopada. Z uwagi na kilkuetapowy proces rekrutacji ochotnicy już teraz powinni zgłaszać się do Wojskowych Komend Uzupełnień w swojej okolicy. Zasady rekrutacji opisane są także na stronie: www.terytorialsi.mil.pl. 

14 batalion lekkiej piechoty pierwsze szkolenie ochotników rozpoczął w sierpniu 2017 r. W stały rejon odpowiedzialności 14 blp wchodzą powiaty: bielski, hajnowski, siemiatycki oraz wysokomazowiecki. Oznacza to, że ten pododdział operuje w rejonie odpowiedzialności, który stanowi prawie 30% województwa podlaskiego. W październiku pierwsza z kompanii lekkiej piechoty 14 blp rozpoczyna okres szkolenia specjalistycznego, który przygotuje żołnierzy do pełnienia funkcji w ramach pododdziału (m.in. ratownika pola walki, sapera, strzelca wyborowego czy radiotelefonisty).

Obecnie w WOT służbę pełni 13,4 tys. żołnierzy, w tym 11,1 tys. ochotników oraz 2,3 tys. żołnierzy zawodowych. Plany powołań do służby zakładają, że do końca 2018 roku w strukturach WOT może służyć do 20 tys. żołnierzy, w tym nie więcej niż 17 tys. żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową. Tzw. „mapa drogowa” budowy formacji zakłada napływ ochotników  na poziomie około 10 tys. rocznie, oznacza to, że na koniec roku 2019 w WOT służyć będzie do 30 tys. żołnierzy.

Film promocyjny (You Tube)
 
                             

por. Łukasz WILCZEWSKI
Oficer Prasowy
1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej
im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław” 

Informator

Zaproszenie na wernisaż wystawy
Zaproszenie na wystawę w Muzeum RolnictwaMuzeum Rolnictwa im Ks. K. Kluka zaprasza 23 maja o godz. 12.00 na otwarcie wystawy "Białoruskie Stroje Ludowe" z kolekcji Białoruskiego Pańtwowego Muzeum Architektury Narodowej i Życia Codziennego.. »»
 
Oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca informuje, że 16 maja 2019 r. wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń z zakresu społeczeństwa obywatelskiego... »»
 
Rolnicze badania ankietowe 2019 r.
Badania ankietowe w 2014 r.Od 1 czerwca 2019 r. będą realizowane badania dotyczące produkcji roślinnej i zwierzęcej. Na terenie województwa podlaskiego wykonywać je będą pracownicy oraz ankieterzy Urzędu Statystycznego... »»
 
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorców
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorcówBurmistrz Ciechanowca zaprasza wystawców i przedsiębiorców, twórców ludowych, producentów potraw regionalnych, do bezpłatnego udziału w Jarmarku Świętojańskim... »»
 
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu uruchomił wypożyczalnię rowerów, która obecnie mieści się przy Punkcie Informacji Turystycznej pl. 3 Maja 31. Czynna w godzinach otwarcia PIT... »»
 
Cykl bezpłatnych projekcji filmowych "Oskarowe Piątki"
Oskarowe PiątkiZapraszamy na cykl bezpłatnych projekcji filmowych "Oskarowe Piątki" - w naszym mieście od marca do czerwca w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl