Program
Międzynarodowa konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018 Drukuj
05.10.2018.
W Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018, poświęcona zrównoważonemu zarządzaniu miastami, z uwzględnieniem wyzwań społecznych, klimatycznych i ekonomicznych. Do udzialu w konferencji został zaproszony Burmistrz Ciechanowca Miroslaw Reczko.
 
Konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018
 
 
Głównym celem konferencji było umożliwienie wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocja zrównoważonego rozwoju polskich miast i przedstawienie przyjaznych środowisku innowacyjnych rozwiązań stosowanych w miejskiej infrastrukturze.

W dwudniowym spotkaniu brali udział eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawiciele organów administracji centralnej oraz agend międzynarodowych, reprezentanci miast z Polski i zagranicy, delegaci biznesu i jego otoczenia oraz organizacji pozarządowych.

Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko w części zatytułowanej: „Budynek, naturalnie! Rola efektywności energetycznej i OZE” przedstawił prezentację pt. „Doświadczenia Ciechanowca z odnawialnymi źródłami energii” i uczestniczył w panelu dyskusyjnym dotyczącym tych zagadnień, szczególnie ważnych przed kolejnym sezonem grzewczym, w trakcie którego na pewno wróci temat zanieczyszczenia powietrza i nie ekologicznych źródeł ciepła, których wymiana staje się jednym z priorytetów rozwojowych dla polskich miast.

Międzynarodowa Konferencja Innowacyjne ECO-MIASTO 2018 zorganizowana została przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Miasto Stołeczne Warszawa, i została dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Organizatorami projektu ECO-MIASTO są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Ceetrus Polska, DK Energy i TIRU – grupa Dalkia, a także WSPÓLNIE – Fundacją LafargeHolcim.
 
 
Konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018

Konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018

Konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018

Konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018

Konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018

fot. Piotr Dymus

 
 

Informator

Zaproszenie na wernisaż wystawy
Zaproszenie na wystawę w Muzeum RolnictwaMuzeum Rolnictwa im Ks. K. Kluka zaprasza 23 maja o godz. 12.00 na otwarcie wystawy "Białoruskie Stroje Ludowe" z kolekcji Białoruskiego Pańtwowego Muzeum Architektury Narodowej i Życia Codziennego.. »»
 
Oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca informuje, że 16 maja 2019 r. wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń z zakresu społeczeństwa obywatelskiego... »»
 
Rolnicze badania ankietowe 2019 r.
Badania ankietowe w 2014 r.Od 1 czerwca 2019 r. będą realizowane badania dotyczące produkcji roślinnej i zwierzęcej. Na terenie województwa podlaskiego wykonywać je będą pracownicy oraz ankieterzy Urzędu Statystycznego... »»
 
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorców
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorcówBurmistrz Ciechanowca zaprasza wystawców i przedsiębiorców, twórców ludowych, producentów potraw regionalnych, do bezpłatnego udziału w Jarmarku Świętojańskim... »»
 
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu uruchomił wypożyczalnię rowerów, która obecnie mieści się przy Punkcie Informacji Turystycznej pl. 3 Maja 31. Czynna w godzinach otwarcia PIT... »»
 
Cykl bezpłatnych projekcji filmowych "Oskarowe Piątki"
Oskarowe PiątkiZapraszamy na cykl bezpłatnych projekcji filmowych "Oskarowe Piątki" - w naszym mieście od marca do czerwca w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl