Międzynarodowa konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018 Drukuj
05.10.2018.
W Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018, poświęcona zrównoważonemu zarządzaniu miastami, z uwzględnieniem wyzwań społecznych, klimatycznych i ekonomicznych. Do udzialu w konferencji został zaproszony Burmistrz Ciechanowca Miroslaw Reczko.
 
Konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018
 
 
Głównym celem konferencji było umożliwienie wymiany doświadczeń i dobrych praktyk, promocja zrównoważonego rozwoju polskich miast i przedstawienie przyjaznych środowisku innowacyjnych rozwiązań stosowanych w miejskiej infrastrukturze.

W dwudniowym spotkaniu brali udział eksperci w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawiciele organów administracji centralnej oraz agend międzynarodowych, reprezentanci miast z Polski i zagranicy, delegaci biznesu i jego otoczenia oraz organizacji pozarządowych.

Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko w części zatytułowanej: „Budynek, naturalnie! Rola efektywności energetycznej i OZE” przedstawił prezentację pt. „Doświadczenia Ciechanowca z odnawialnymi źródłami energii” i uczestniczył w panelu dyskusyjnym dotyczącym tych zagadnień, szczególnie ważnych przed kolejnym sezonem grzewczym, w trakcie którego na pewno wróci temat zanieczyszczenia powietrza i nie ekologicznych źródeł ciepła, których wymiana staje się jednym z priorytetów rozwojowych dla polskich miast.

Międzynarodowa Konferencja Innowacyjne ECO-MIASTO 2018 zorganizowana została przez Ambasadę Francji w Polsce, Centrum UNEP/GRID-Warszawa oraz Miasto Stołeczne Warszawa, i została dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Organizatorami projektu ECO-MIASTO są Ambasada Francji w Polsce oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Ceetrus Polska, DK Energy i TIRU – grupa Dalkia, a także WSPÓLNIE – Fundacją LafargeHolcim.
 
 
Konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018

Konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018

Konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018

Konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018

Konferencja Innowacyjne Eco-Miasto 2018

fot. Piotr Dymus

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl