Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu w nowej siedzibie Drukuj
17.10.2018.

Miejska Biblioteka Publiczna - najstarsza instytucja kulturalna Ciechanowca, otrzymała nową siedzibę. W ostatnią niedzielę (14 X) nastąpiło oficjalne otwarcie nowego gmachu, w którym mieszczą się zbiory biblioteki oraz sala widowiskowo-kinowa z pełnym zapleczem technicznym.
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu w nowej siedzibie

fot. Z. Poniatowski MPI


W uroczystości, która rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu i przemarszem przez miasto w asyście Orkiestry Dętej COKiS, uczestniczyło wielu przedstawicieli instytucji gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Udział wzięły zaproszone delegacje ze wszystkich miast współpracujących z Ciechanowcem: Dotnuva i Miedniki (Litwa), Rosbach vor der Höhe (Niemcy) i Saint-Germain-lès-Corbeil (Francja) oraz liczni mieszkańcy Ciechanowca i uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu, którzy przygotowali część artystyczną.

Przecięcia wstęgi dokonali burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko, marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, dyrektor biblioteki Iwona Litwińczuk, reprezentanci miast partnerskich, wykonawcy inwestycji, przedstawiciele młodzieży i społeczeństwa gminy. Budynek poświęcił ksiądz dziekan Tadeusz Kryński.

W swoim inauguracyjnym wystąpieniu Burmistrz Ciechanowca Mirosław Reczko podkreślił, że miejsce w którym będzie teraz funkcjonować biblioteka, jest dla wielu mieszkańców szczególne i pełne wspomnień i dziś rozpoczyna nowy etap swego istnienia.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu otrzymała 2 mln złotych dotacji na realizację zadania w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. W 2016 roku pierwszy etap zadania został rozliczony i zaakceptowany przez Instytut Książki, za pośrednictwem którego działa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w lipcu 2017 roku na teren budowy wkroczył wyłoniony w przetargu wykonawca firma DARTOM z Białegostoku.

W budynku biblioteki mieści się wielofunkcyjna sala widowiskowo-kinowa i foyer wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi, biblioteka dla dzieci, biblioteka dla dorosłych, taras i pomieszczenia administracyjne. Elewacje budynku zostały wykończone cegłą i okładziną elewacyjną, tynkami szlachetnymi oraz licznymi przeszkleniami, nadającymi im współczesny charakter. Po rozbudowie powierzchnia użytkowa biblioteki wynosi 749,81 m2.


          Więcej zdjęć...
 
facebook      instagram      youtube

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

 
eKartka 
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl