Natalia Panas srebrną medalistką Mistrzostw Europy WAKO Kickboxing Drukuj
30.10.2018.

Pochodząca z Ciechanowca Natalia Panas zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy WAKO Kickboxing - Bratysława 2018. Zawodniczka, która w finale przegrała z utytułowaną Włoszką Gulią Compagno, startowała w formule kick light +70.
 
Natalia Panas zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy WAKO Kickboxing - Bratysława 2018
W Mistrzostwach Europy WAKO Kickboxing - Bratysława 2018 wystartowało 31 reprezentantów Polski. Mistrzostwa rozgrywane były w trzech formułach: low kick, kick light i K-1 Rules. Łącznie Polacy wywalczyli na Słowacji 16 krążków - 5 złotych, 3 srebrne i 8 brązowych, zajmując w tabeli medalowej 3 miejsce.

Sukces Natalii Panas jest tym większy, że uprawianie kickboxingu rozpoczęła niedawno, mając 25 lat. Natalia pochodzi z usportowionej rodziny i wcześniej przez osiem lat trenowała siatkówkę. Jak mówi zawodniczka: "Treningi kickboxingu zaczęłam we wrześniu 2014 roku w warszawskim klubie Streetfighter u Jerzego Wrońskiego, jednak z powodów osobistych po dwóch miesiącach musiałam je przerwać, a na salę wróciłam dopiero we wrześniu 2015 roku i do czerwca 2017 roku moim trenerem był właśnie Jerzy Wroński. Od czerwca trenuję w klubie, który oficjalnie reprezentowałam od początku na arenie polskiej i międzynarodowej czyli w Palestrze Warszawa, w której moim głównym trenerem jest Łukasz Rola."

Pierwszą walkę stoczyła (i wygrała) w lutym 2016 roku i w tym też roku została członkinią kadry narodowej w formule kick light. Do tej pory stoczyła ok. 20 walk turniejowych i sędziowanych sparingów. Została Mistrzynią Polski Kickboxingu w formule kick light +70 w 2016, 2017 i 2018 roku, w 2017 roku była srebrną, a w 2018 r. brązową medalistką  Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Kickboxingu K-1 Rules (-70 kg). Zajęła 2. miejsce w Pucharze Europy 2016 Ostrowiec Świętokrzyski (kick light -70 kg), 3. miejsca w Slovak Open Bratysława 2018 (kick light -70 kg oraz K-1 -70 kg). W 2016 roku, startując po raz pierwszy na Mistrzostwach Europy w Grecji zajęła 5. miejsce.

Nowa wicemistrzyni Europy podsumowała swój udział w Mistrzostwach Europy mówiąc: "W finale okazałam się słabsza od utytułowanej Włoszki, ale świętuję swój pierwszy sukces na arenie międzynarodowej. U nas mówi się, że srebrny medal ma słodko-gorzki smak, bo mimo tego, że go zdobywasz, przegrywasz starcie finałowe. Ja ten medal wygrałam, a na złoto muszę jeszcze popracować. W domu zawsze uczono mnie, że talent to tylko kilka procent sukcesu, a reszta to ciężka praca i tą zasadą się kieruję. W grudniu będę kończyła 29 lat i mam jeszcze wiele planów i ambicji sportowych."
 
 
Natalia Panas zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy WAKO Kickboxing - Bratysława 2018

Natalia Panas zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Europy WAKO Kickboxing - Bratysława 2018


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl