Program
Koncert pieśni patriotycznych "Niepodległa łączy" Drukuj
27.11.2018.

Koncert „Niepodległa łączy”, który odbył się w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu zgromadził liczną, wielopokoleniową publiczność. Tego wieczoru Orkiestra Dęta COKiS z kapelmistrzem Krzysztofem Witkowskim oraz wsparciem wokalnym Zuzanny Dacz i Julii Sabak, zagrała najpopularniejsze pieśni patriotyczne.
 
Koncert pieśni patriotycznych „Niepodległa łączy”

fot. COKiS


Na scenie wystąpił też Zespół Pieśni i Tańca Ciechanowiec w choreografii Mirosława Szymańskiego oraz Ciechanowiecki Chór Seniora, Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowo-Folkowa i Zespół Wokalny Miasta Ciechanowiec, których opiekunem jest Sławomir Leszczyński. Usłyszeliśmy utwory: „Słuchaj kiedy śpiewa lud”, „Jest takie miejsce”, „Kareta złota”, „Jak zasnąć mam”, „Panie” i „Tango na głos”.

„Historia i tradycja grania w ciechanowieckiej orkiestrze sięga 110 lat. Brak zainteresowania, aby grać w orkiestrze zrodził obawy, że dla kolejnych pokoleń mieszkańców Ciechanowca orkiestra będzie już tylko wpisem w lokalnych książkach o historii regionu. Dlatego też napisaliśmy wniosek do Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych, który przyznał nam fundusze w ramach Podlaskiego Inkubatora Aktywności Społecznej na realizację działań mających na celu podtrzymanie lokalnej tradycji grania w orkiestrze oraz zmianę postrzegania orkiestry jako czegoś nieatrakcyjnego i przestarzałego” – powiedział współorganizator wydarzenia Teodor Niemyjski. „Właśnie dzięki otrzymanej dotacji mogliśmy wziąć udział w warsztatach muzycznych oraz zakupić koszule z pagonami, w których wystąpiliśmy na koncercie w Ciechanowcu, a wcześniej w kościele w Rudce i podczas wieczornicy w Tymiankach-Buciach” – dodał.

„Zespół Wokalny Miasta Ciechanowiec, to formacja powstała również dzięki środkom pozyskanym z Podlaskiego Inkubatora Aktywności Społecznej. Jest to już kolejny występ zespołu, które swoje umiejętności doskonalił na warsztatach przeprowadzonych w ramach projektu Gdzie słyszysz śpiew, tam idź” – powiedziała dyrektorka Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu Sylwia Kuczuk-Szymańska.

Obecny na koncercie burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki pogratulował wszystkim artystom występu. Zwrócił się do publiczności dziękując im za liczne przybycie i zaprosił na następne wydarzenie o tematyce niepodległościowej, które w najbliższym czasie, na deskach sali widowiskowej zaprezentuje młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu.

Organizatorami koncertu „Niepodległa łączy” była działająca pod patronatem Fundacji Rozwoju Edukacji COGITO grupa nieformalna pod nazwą „Orkiestra łączy pokolenia”. Otrzymali oni dotację w kwocie 4470 zł na realizację takich działań jak zakup nowych strojów, warsztaty muzyczne oraz zorganizowanie trzech koncertów. 

Partnerami w realizacji przedsięwzięcia byli Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Orkiestra Dęta COKiS. Patronat medialny nad koncertem objął Miejski Portal Internetowy www.ciechanowiec.pl oraz wysokomazowiecki24.pl i kurierwysmaz.pl.

Podlaski Inkubator Aktywności Społecznej to projekt realizowany przez Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych w ramach Priorytetu 1 – Inicjatywy Lokalne Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – edycja 2018. W 2018 roku trzy ciechanowieckie grupy nieformalne zrealizowały przedsięwzięcia właśnie dzięki dotacjom pozyskanym z Podlaskiego Inkubatora Aktywności Społecznej.
 
 
          Więcej zdjęć...          Więcej zdjęć...
 
 
 
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
facebook      instagram      youtube

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 
Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

 
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl