Przejęto plac budowy na drodze Ciechanowiec - Ostrożany Drukuj
30.11.2018.

Konsorcjum, w którego skład weszło Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „Maksbud”, jako lider oraz partnerzy „Unibep” SA z Bielska Podlaskiego i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych „Trakt” z Wysokiego Mazowieckiego, przejęli 28 listopada plac budowy drogi wojewódzkiej nr 690 Ciechanowiec-Ostrożany. Na przebudowę i modernizację trasy wyznaczono czas do sierpnia 2020 roku.
 
Przejęto plac budowy na drodze Ciechanowiec - Ostrożany

fot. PZDW


„Jesteśmy na drodze Ostrożany-Ciechanowiec. Dzisiaj został przejęty plac budowy. Droga ta będzie budowana. Oddanie do użytku w przyszłym roku. No niestety teraz zima, prawdopodobnie prace zostaną zawieszone, ale cieszę się, że umowa została podpisana i droga w takim standardzie jak odcinek Ostrożany-Siemiatycze będzie wykonana” – powiedział, obecny przy przekazaniu placu, Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński.

Zakres prac obejmuje m.in.:
– wykonanie przebudowy i poszerzenie jezdni drogi wojewódzkiej Nr 690 do szerokości 7 m (2 pasy ruchu po 3,5 m i pobocza o szerokości po 1,5 m)
– wykonanie ciągu pieszo – rowerowego o nawierzchni bitumicznej szerokości 3 m na całym odcinku
– budowa i przebudowa zatok autobusowych (16 szt./8 par)
– budowa chodników dla pieszych w rejonie zatok autobusowych
– budowa stanowiska dla Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego do  kontroli i ważenia pojazdów (strona prawa w km 22+968 k. Ciechanowca)
– budowa skrzyżowań z drogami powiatowymi
– oświetlenie skrzyżowania typu „rondo” w km 33+965
– oświetlenie przejść dla pieszych
– rozbudowa systemu odwodnienia poprzez budowę i rozbudowę rowów wraz z przepustami pod zjazdami, budowę kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami odprowadzającymi wody opadowe i roztopowe, zastosowanie ścieków z prefabrykowanych elementów betonowych.

To już drugi wykonawca tej inwestycji. Z poprzednim umowa została rozwiązana m.in. z powodów dużych opóźnień, które nie gwarantowały ukończenia inwestycji w terminie. Nowy wykonawca, któremu pozostało do wykonania 95% przedsięwzięcia ma na to czas do sierpnia 2020 r. (z możliwością wyłączenia „okresów zimowych” od 15 grudnia do 15 marca). Wartość kontynuacji robót budowlanych na tym odcinku drogi wyniesie ponad 153 mln zł. Poprzednia umowa opiewała na blisko 70 mln zł.


źródło: wrotapodlasie.pl

 
Przejęto plac budowy na drodze Ciechanowiec - Ostrożany
 
 
 

Informator

Szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019
Logo ARiMRW związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2019, ARiMR zaprasza rolników... »»
 
Bezpłatne szkolenie dla rolników
Bezpłatne szkolenie dla rolnikówBurmistrz Ciechanowca oraz firma Agroekspert Kaczyńscy zapraszają 6 marca 2019 r. o godz. 11.00  do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, na bezpłatne szkolenie dla rolników... »»
 
Bezpłatne badania mammograficzne
21 lutego 2019 roku w Ciechanowcu można będzie wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Na badanie może zarejestrować się każda kobieta w wieku od 50 do 69 lat... »»
 
Spotkanie informacyjne poświęcone nowej ofercie grantowej NIW
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Zaproszenie na spotkanie informacyjne poświęcone Programowi Rozwoju Organizacji Obywatelskich - nowej ofercie grantowej Narodowego Instytutu Wolności... »»
 
Godziny otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i Pobikrach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Nastąpiła zmiana godzin otwarcia w miesiącu lutym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i filii w Pobikrach... »»
 
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu składa podziękowanie Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu za wsparcie finansowe w postaci 2500 zł... »»
 
Cykl Turniejów Tenisa Stołowego open dla dorosłych
COKiS zaprasza na Turniej Tenisa StołowegoOd niedzieli 27 stycznia 2019 r. w hali sportowej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A trwa Cykl Turniejów Tenisa Stołowego w kategorii open dla dorosłych...  »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 22.02.2019 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl