buy medication online
 
Dzień wśród Starożytnych Drukuj
03.03.2006.


24 lutego w Szkole Podstawowej odbył się „Dzień wśród Starożytnych”, zorganizowany przez P. Ewę Wróblewską - nauczycielkę historii. Jest to doroczna, całodzienna impreza podsumowująca blok zajęć dotyczący starożytności i mitologii w klasach piątych.

Z organizatorką współpracowało grono wychowawców. Podziękowania należą się też rodzicom za wczucie się w klimat epoki i zamianę codziennych ubrań dzieci na togi i stroje starożytnych wojowników.

Przeprowadzono następujące konkurencje:

Pytania dotyczące mitologii - Klasę reprezentuje jeden uczeń, który odpowiada na wybrane pytania dotyczące poznanych państw starożytnych.

Rysunek boga - Do tego konkursu przystępuje 1 uczeń wybrany przez klasę. Ma on narysować wylosowanego boga tak, by pozostali uczniowie go rozpoznali..

Mój bohater mitologiczny - Po wcześniejszym przygotowaniu uczeń opowiada o wybranym przez siebie bohaterze mitologicznym.

Powiedzenia - Przygotowanie wyjaśnienia pochodzenie i znaczenie związków frazeologicznych. Jeden uczeń, przy pomocy klasy udziela odpowiedzi.

Igrzyska sportowe - oprócz sprawności fizycznej, wymagają wiedzy. Po każdej konkurencji zespół startujący otrzyma dodatkowe zadanie do wykonania.
- „Wyścigi rydwanów”- 9 uczniów (6 chłopców i 3 dziewczynki); zawodnicy ustawiają się trójkami, środkowy siada na kocu, dwóch skrajnych na sygnał startowy ciągnie za naroża taki pseudorydwan.
- „Skok w dal” - 5 uczniów (3 chłopców i 2 dziewczynki), każdy z zawodników wykonuje skok z miejsca, o zwycięstwie decyduje wspólna długość skoków.
- „Zbieranie jabłek” to konkurencja polegająca na zbieraniu woreczków przez dwóch chłopaków i przez dwie dziewczynki, o zwycięstwie decyduje najkrótszy czas.
- „Rzut dyskiem” w zawodach startuje 6 uczniów rzucając ringo do celu.
- „Bieg hoplitów” bieg z przeszkodami 5 chłopców z każdej drużyny, o zwycięstwie decyduje najkrótszy czas.

Architekci - Prezentacja budynku starożytnego.

Taniec - przedstawienie tańca greckiego sertaki, czyli Zorba dence.

Artyści - Na lekcji plastyki przygotowano plakaty, wazy i biżuterię wzorowane na sztuce antyku, a wszystko to zaprezentowano na specjalnie przygotowanych stolikach, a biżuterię na sobie.

Stroje - Uczniowie wszystkich klas piątych wystąpili w „stroju” z jednego z krajów starożytnych.

Doping - Podczas przebiegu turnieju wskazany jest doping. Klasy oceniano za: hałas, muzykę, zachowanie.

Wszystkie trzy klasy piąte reprezentowały wysoki, wyrównany poziom, wygrała klasa Va. Gratulacje dla wszystkich uczniów, a szczególnie dla p. Ewy Wróblewskiej!

                                                   

Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika
w Ciechanowcu


więcej zdjęć...

Dzień wśród Starożytnych 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card