Program
Spotkanie opłatkowe z sołtysami dekanatu ciechanowieckiego Drukuj
11.01.2019.

Sołtysi z dekanatu ciechanowieckiego, drohiczyńskiego, sarnackiego oraz siemiatyckiego uczestniczyli w dorocznym spotkaniu opłatkowym w Drohiczynie.
 
Spotkanie opłatkowe z sołtysami dekanatu ciechanowieckiego

fot. ks. Marcin Gołębiewski


Mszy świętej w drohiczyńskiej katedrze przewodniczył ksiądz biskup Tadeusz Pikus. W homilii Ekscelencja odwołując się do funkcji sołtysa stwierdził: „Jakikolwiek urząd pełnimy, na pierwszym miejscu stawiamy troskę o osoby najsłabsze i najbardziej potrzebujące, szczególnie chore i osamotnione”.

Część artystyczną spotkania przygotowały dzieci i młodzież z Nurca-Stacji pod kierunkiem Sióstr Urszulanek. Jasełka miały charakter patriotyczny. Do nowo narodzonego Chrystusa przybywały postaci, które zapisały się w historii Polski. W podziękowaniu za przygotowanie i wykonanie jasełek ks. biskup zauważył, jak ważne jest, abyśmy sprawy Ojczyzny nosili zawsze w naszych sercach bez względu na to, gdzie się znajdujemy i co robimy.

W imieniu sołtysów życzenia ks. biskupowi złożył Antoni Pykało z Ossolina, który wystąpił w tradycyjnym, przedwojennym stroju sołtysa. Po poświęceniu opłatków nastąpił wymowny moment dzielenia się. Spotkanie zakończył wspólny posiłek na refektarzu seminaryjnym.

W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki, Zastępca Burmistrza Łukasz Godlewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciechanowcu Marek Karolewski i Wiceprzewodniczący Antoni Malinowski.

źródło: Diecezja Drohiczyńska
fot. ks. Marcin Gołębiewski

 
          Więcej zdjęć...
 
 
 

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px