Rekrutacja do projektu "Dać szansę" Drukuj
31.01.2019.

Logo


Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Dać szansę” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytetu IX Rozwój lokalny, Działania 9.1 Rewitalizacja społeczna i kształtowanie kapitału społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Projekt będzie realizowany w partnerstwie przez dwa podmioty: Stowarzyszenie Wspierania i Edukacji Rynku Pracy w Łomży oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciechanowcu.

Projekt „Dać szansę” adresowany jest do 23 osób z terenu gminy Ciechanowiec (w tym 13 osób dorosłych w wieku aktywności zawodowej i 10 osób uczących się od 16 do 18 roku życia) - zagrożonych wykluczeniem społecznym bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo, osób niepełnosprawnych - korzystających ze świadczeń pomocy społecznej lub kwalifikujących się do objęcia wsparciem pomocy społecznej.

Celem projektu jest wzrost aktywności społeczno-zawodowej 23 osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez zapewnienie im kompleksowego wsparcia z wykorzystaniem instrumentów aktywnej integracji i pracy socjalnej. W ramach projektu dla zakwalifikowanych uczestników zostanie przeprowadzony cykl szkoleń i kursów takich jak:
1. Dla osób dorosłych:
- BHP – trwający 8 godzin,
- Pierwsza pomoc – trwający 18 godzin ( 3 dni po 6 godzin),
- Zakładanie i podstawy prowadzenia działalności gospodarczej – trwający 20 godzin ( 2 dni po 7 godzin i 1 dzień po 6 godzin),
- Operator wózka jezdniowego wraz z wymianą butli gazowych – trwający 67 godzin ( 8 dni po 6,5 godziny),
- Opiekun dziecięcy wraz z przewozem dzieci – trwający 60 godzin ( 10 dni po 6 godzin),
- Robotnik gospodarczy – trwający 90 godzin ( 12 dni po 7,5 godziny).
2. Dla młodzieży:
- Patent sternika motorowodnego – trwający 24 godziny ( 4 dni po 6 godzin),
- Florysta – trwający 30 godzin ( 5 dni po 6 godzin),
- ECDL BASE – trwający 72 godziny ( 12 dni po 6 godzin).

Ponadto beneficjenci uzyskają wsparcie ze strony psychologa, doradcy zawodowego i pracownika socjalnego. 

Uczestnictwo w projekcie jest bezpłatne. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą w nim uczestniczyć do 30 listopada 2019 roku.
Wymagane dokumenty: formularz rekrutacyjny, dokument potwierdzający niepełnosprawność w przypadku osób niepełnosprawnych, deklaracja uczestnictwa w projekcie, oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Dokumenty wymagane do rekrutacji będą dostępne w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu ul. Mickiewicza 1.

Zgłoszenia będą przyjmowane w terminie do 15 lutego 2019 r.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji do projektu można uzyskać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciechanowcu
ul. Mickiewicza 1
18-230 Ciechanowiec
tel. 86 277 12 57
 


 

 
 
 

Informator

Zaproszenie na wystawę czasową "Ciechanowiecka Kuźnia Talentów"
Zaproszenie na wystawę "Ciechanowiecka Kuźnia Talentów" Muzeum Rolnictwa zaprasza na otwarcie wystawy absolwentów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych "Ciechanowiecka Kuźnia Talentów" 25 lutego godz. 12.00... »»
 
Szkolenie z zakresu przyznawania płatności w roku 2019
Logo ARiMRW związku ze zbliżającym się terminem składania wniosków o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2019, ARiMR zaprasza rolników... »»
 
Bezpłatne szkolenie dla rolników
Bezpłatne szkolenie dla rolnikówBurmistrz Ciechanowca oraz firma Agroekspert Kaczyńscy zapraszają 6 marca 2019 r. o godz. 11.00  do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu, na bezpłatne szkolenie dla rolników... »»
 
Zapraszamy na najnowszy program kabaretu Czesuaf
Najnowszy program kabaretu CzesuafCiechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza na występ Kabaretu Czesuaf, 2 marca godz. 16.00 w sali widowiskowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu... »»
 
Godziny otwarcia filii Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i Pobikrach
Ogłoszenie edycji 2018 Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich
Nastąpiła zmiana godzin otwarcia w miesiącu lutym filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Winnie-Poświętnej i filii w Pobikrach... »»
 
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Podziękowania dla Zarządu Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu składa podziękowanie Zarządowi Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu za wsparcie finansowe w postaci 2500 zł... »»
 
Cykl Turniejów Tenisa Stołowego open dla dorosłych
COKiS zaprasza na Turniej Tenisa StołowegoOd niedzieli 27 stycznia 2019 r. w hali sportowej COKiS przy ul. 11 Listopada 5A trwa Cykl Turniejów Tenisa Stołowego w kategorii open dla dorosłych...  »»
 
Planowane przerwy w dostawach energii elektrycznej 22.02.2019 r.
PGEPGE Dystrybucja Oddział Białystok informuje, iż w związku z pracami na urządzeniach elektroenergetycznych nastąpią przerwy w dostawach energii elektrycznej... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna
 

Projekty unijne

 
facebook      instagram      youtube

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl