Program
Majowe zawody strzeleckie strażaków i sołectw Drukuj
10.05.2019.

Po oficjalnych, miejskich uroczystościach Święta Narodowego Trzeciego Maja, na strzelnicy Koła Łowieckiego w Malcu odbyła się majówka, której głównym wydarzeniem były strażackie i sołeckie zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Ciechanowca.

 
 
Majowe zawody strzeleckie strażaków i sołectw

fot. Z. Poniatowski MPI


Na majowe spotkanie stawiły się jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy oraz sołtysi, członkowie rad sołeckich i mieszkańcy. Wszyscy mogli sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu do tarcz ustawionych w odległości 50 metrów. Niektórzy po raz pierwszy mieli styczność z tzw. kałasznikowem, karabinem będącym na wyposażeniu wojska. Nie stanowiło to żadnych problemów, po krótkim przeszkoleniu, nawet Panie doskonale poradziły, strzelając celniej niż niektórzy „rezerwiści”.

Nad bezpieczeństwem zawodów czuwali oraz instruktażu strzelającym udzielali członkowie Koła Łowieckiego „Rogacz” w Ciechanowcu.

Korzystając z okazji obchodzonego 4 maja Dnia Świętego Floriana patrona strażaków, Burmistrz Ciechanowca wręczył medale „Za wysługę lat”, które otrzymali strażacy OSP Tworkowice: Stefan Gromadzki za 30 lat, Dariusz Szulborski za 20 i Stanisław Pelinko za 10 lat służby.

Podczas majówki dla wszystkich, którzy tu przybyli, Koło Gospodyń Wiejskich „Basiewianki” z Koców-Basi, Koło Gospodyń Wiejskich „Kukawka” z Pobikier i Gospodynie z Przybyszyna przygotowały wspaniały poczęstunek.

Puchary, pamiątkowe dyplomy i gratulacje zwycięzcom przekazał Burmistrz Ciechanowca Eugeniusz Święcki.
 
Wyniki Zawodów Strzeleckich:

Indywidualne Zawody Strzeleckie Strażaków:
1. Cezary Wojtkowski - OSP Wojtkowice Stare
2. Zdzisław Tenderenda - OSP Kozarze
3. Mariusz Jóźwiak - OSP Kozarze
 
Indywidualne Zawody Strzeleckie Sołectw:
1. Marek Radziszewski - Radziszewo-Króle
2. Tomasz Gieros – Kosiorki
3. Szczepan Kietliński – Wojtkowice Stare
 
Drużynowe Zawody Strzeleckie Strażaków:
1. OSP Kozarze
2. OSP Ciechanowiec
3. OSP Tworkowice

 
          Na sto dni przed maturą, bal który się pamięta
 
 
 
 

Informator

Rodzinny Dzień Dziecka
Zaproszenie na Rodzinny Dzień DzieckaZapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 26 maja. W programie wiele atrakcji, a wśród nich: dmuchańce, animacje i zabawy w plenerze, Rodzinne Zawody Wędkarskie... »»
 
Zaproszenie na wernisaż wystawy
Zaproszenie na wystawę w Muzeum RolnictwaMuzeum Rolnictwa im Ks. K. Kluka zaprasza 23 maja o godz. 12.00 na otwarcie wystawy "Białoruskie Stroje Ludowe" z kolekcji Białoruskiego Pańtwowego Muzeum Architektury Narodowej i Życia Codziennego.. »»
 
Oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń
Herb Ciechanowca
Burmistrz Ciechanowca informuje, że 16 maja 2019 r. wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego w trybie małych zleceń z zakresu społeczeństwa obywatelskiego... »»
 
Rolnicze badania ankietowe 2019 r.
Badania ankietowe w 2014 r.Od 1 czerwca 2019 r. będą realizowane badania dotyczące produkcji roślinnej i zwierzęcej. Na terenie województwa podlaskiego wykonywać je będą pracownicy oraz ankieterzy Urzędu Statystycznego... »»
 
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorców
Jarmark Świętojański - zapraszamy wystawców i przedsiębiorcówBurmistrz Ciechanowca zaprasza wystawców i przedsiębiorców, twórców ludowych, producentów potraw regionalnych, do bezpłatnego udziału w Jarmarku Świętojańskim... »»
 
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Wypożyczalnia rowerów przy Punkcie Informacji Turystycznej
Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu uruchomił wypożyczalnię rowerów, która obecnie mieści się przy Punkcie Informacji Turystycznej pl. 3 Maja 31. Czynna w godzinach otwarcia PIT... »»
 
Więcej z informatora

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl