Jarmark św. Wojciecha Drukuj
04.05.2006.
                                             

Najbardziej mi żal...
Kolorowych jarmarków, blaszanych zegarków
Pierzastych kogucików, baloników na druciku
Motyli drewnianych, koników bujanych
Cukrowej waty i z piernika chaty...


Na przełomie XIX i XX wieku w Ciechanowcu odbywały się duże, kilkudniowe jarmarki. Od kilku lat tę tradycję kontynuuje Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka organizując “Jarmark św. Wojciecha”, który w tym roku odbył się już po raz dziesiąty.

Jarmarki są okazją do zaprezentowania twórców regionalnych: piekarzy, kowali, garncarzy, hafciarek, stolarzy, serowarów, pszczelarzy i wikliniarzy. Pracownicy Muzeum Rolnictwa oferowali “swojskie jadło” - świeżo wędzoną kiełbasę, kiszone ogórki, domowy smalec, chleb i piwo jałowcowe oraz zioła lecznicze i przyprawowe.

Na jarmarku było ponad 60 kupców - wielu ogrodników, oferujących rozsadę warzyw, sadzonki kwiatów, drzew i krzewów; sprzedawców zabawek i pamiątek… Oprócz tego atrakcją jarmarku były przejażdżki na kucyku i bryczką. Szacuje się, że tegoroczny jarmark odwiedziło ok. 5000 osób.

Ciechanowiec włączył się w akcję sadzenia dębów, które mają być pomnikami upamiętniającymi Jana Pawła II - pierwszego Papieża z rodu Polaków, sługę Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki i ojców, którzy na Podlasiu starali się wszczepiać wiarę i miłość do Polski w serca nowych pokoleń. Dęby te mają być wzorem mocy i wytrwałości w dążeniu do dobra. Świąteczny dzień, 30 kwietnia, był okazją do posadzenia dębów w centrum miasta i na terenie Muzeum Rolnictwa
.

więcej zdjęć...

Jarmark św. Wojciecha 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl