Pierwsza Komunia Święta w Winnie-Poświętnej Drukuj
16.05.2006.

 

                                                  Przyjdźcie, o dziatki czyste, niewinne,
Wyście radością Kościoła.
Chrystus was czeka, Chrystus was woła,
Chrystus z miłością was wzywa!


 Każde dziecko z katolickiej rodziny zna dobrze to przeżycie: przystąpienie do Pierwszej Komunii Świętej, niezapomniane spotkanie z Panem Jezusem.

Eucharystia, ustanowiona przez Chrystusa w przeddzień Jego Męki, podczas Ostatniej Wieczerzy, jest sakramentem Nowego Przymierza, jest największym z sakramentów. W tym sakramencie Pan Jezus, pod postaciami chleba i wina, staje się pokarmem naszych dusz.

W niedzielę, 14 maja 2006 roku, do Pierwszej Komunii Świętej w Parafii św. Doroty Dziewicy i Męczennicy w Winnej Poświętnej przystąpiło 26 dzieci, które do przyjęcia sakramentu przygotowali: ks. Sławomir Wentczuk, siostra Weronika i pani katechetka Dorota Golińska. Pierwsza Komunia Święta jest wielkim świętem, okazją do religijnej odnowy całej rodziny. Przy ołtarzu dzieciom towarzyszyli rodzice i rodzice chrzestni, którzy wraz z dziećmi przyjmowali Komunię Świętą.

Przed pierwszą Komunią rodzice przygotowali dla każdego dziecka specjalnie upieczone bochenki chleba. Bochenki te, złożone przy głównym ołtarzu w czasie mszy św., zabrały dzieci do domów na przyjęcia rodzinne jako symbol łączący Pierwszą Komunię w kościele z rodzinnymi zwyczajami domowymi.

więcej zdjęć...

Pierwsza Komunia Święta w Winnie-Poświętnej 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl