Święto lasu w skansenie Drukuj
24.05.2006.

Pod nazwą “Święto lasu w skansenie” odbyły się w Ciechanowcu, 21 maja 2006 roku, obchody święta leśników zorganizowane przez Nadleśnictwo Rudka, ciechanowieckie oddziały Caritas i Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka.

W programie imprezy była konferencja “Historia lasów i leśnictwa”, która rozpoczęła się odegraniem sygnału myśliwskiego “Powitanie”. Nadleśniczy Grzegorz Marek Godlewski powitał zgromadzonych gości - starostów: bielskiego Sławomira Snarskiego, siemiatyckiego Jana Zalewskiego , wysokomazowieckiego Bogdana Zielińskiego, strażaków z Komend Powiatowych z Siemiatycz - Edwarda Krasowskiego, z Bielska Podlaskiego - Jana Szkodę, z Wysokiego Mazowieckiego - Tomasza Sieńczuka, dyrektor Muzeum Rolnictwa – Dorotę Łapiak, rektora SGGW w Warszawie – Tomasza Boreckiego.

Po krótkiej prezentacji przedstawiającej Nadleśnictwo Rudka wręczone zostały awanse i nagrody pracownikom oraz pamiątkowe puchary przedstawicielom instytucji współpracującym z nadleśnictwem.

Prof. dr hab. Tomasz Borecki - rektor SGGW został wcześniej zgłoszony przez Muzeum Rolnictwa do konkursu na Mecenasa Kultury Województwa Podlaskiego 2005 i został nagrodzony w kategorii Patron Honorowy Roku 2005 - za życzliwe wspieranie działalności muzealnej. Nagrodę otrzymał z rąk dyrektor Muzeum Rolnictwa.

Został także rozstrzygnięta VII edycja konkursu „Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę” – Szkoła Podstawowa w Łempicach w kategorii szkół podstawowych zajęła II miejsce. Konferencję zakończyły wykłady „Historia lasów” i „Historia leśnictwa”, po czym wszyscy zgromadzeni uczestniczyli we Mszy Polowej w intencji leśników.

W gajówce z Wdowina, gdzie mieści się Muzeum Leśne została otwarta wystawa czasowa (zorganizowana przez Uniwersyteckie Muzeum Przyrodnicze im. Prof. Andrzeja Myrchy w Białymstoku, Nadleśnictwo Rudka, Towarzystwo Geologiczne “Spirifer”, Polskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk o Ziemi, Muzeum Ziemi w Kletnie i osoby prywatne), pt. „Historia lasów. Rośliny lądowe w dziejach Ziemi”.

Przez cały dzień odbywały się gry i konkursy dla dzieci i dorosłych, grała kapela "Słoneczniki" z Siemiatycz oraz można było obejrzeć występy grup tanecznych działających przy COKiS. Wystąpił zespół bębnistów grający na instrumentach egzotycznych. Jedną z ostatnich atrakcji imprezy był koncert muzyki myśliwskiej w wykonaniu Zespołu Sygnalistów Myśliwskich "Jenot" działającego przy Zespole Szkół Leśnych i Agrotechnicznych w Tucholi.

więcej zdjęć...

Święto lasu w skansenie 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl