Program
IV Festyn Kultury Polskiej "Znad Issy" w Kiejdanach na Litwie Drukuj
07.06.2006.

Już po raz czwarty odbył się organizowany przez Stowarzyszenie Polaków Kiejdan, Oddział Związku Polaków na Litwie "Lauda", Festyn Kultury Polskiej “Znad Issy”. W tym roku wśród zaproszonych gości znalazł się ciechanowiecki Chór Parafialny “Kantata” oraz połączona, ciechanowiecko – zambrowska, Młodzieżowa Orkiestra Dęta. Delegacja z Ciechanowca przebywała na Litwie od 2 do 4 czerwca 2006 roku.

Festyn rozpoczął się mszą św. w kościele pw. św. Józefa w Kiejdanach, w czasie której śpiewał nasz chór i grała orkiestra. Po mszy zaproszone zespoły z Polski wystąpiły na placu Senoji Rinka w Kiejdanach, po czym uczestniczyły w otwarciu wystawy malarstwa Dagny Gmitrowicz Stankuć w Wielokulturowym Centrum w Kiejdanach.

Drugi dzień Festynu, to udział naszego chóru we mszy św. w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Dotnuvie – mieście partnerskim Ciechanowca, a potem powrót do Kiejdan, gdzie głównym punktem Festiwalu był koncert w Centrum Kultury. Na scenie wystąpiły polskie zespoły: „Polonia” z Warszawy, „Ojczyzna” z Węgorzewa, „Żurawiacy” z Bogut, oraz polonijne: „Kotwica” z Kowna, „Zgoda” z Rudomino, „Mariampolskie kropelki” i „Harmonia” z Mariampola, „Czerwone Maki” z Jawniun, „Issa” z Kiejdan oraz „Ainiai” i „Austeja” z Akademii. Chór Parafialny “Kantata”pod dyrekcją Krzysztofa Pełszyka, wykonał 3 utwory: “Kantatę na chór mieszany” powstałą na 100-lecie śmierci ks. K. Kluka – sł. Fr. Próchnicki, muz. M. Signi, “Gaude Mater Polonia” Wincentego z Kielczy i “Modlitwę obozową” Adama Kowalskiego.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta i Chór Parafialny “Kantata” występowały wielokrotnie w ciągu trzech dni w różnych miejscach. Ostatnim punktem pobytu na Litwie była msza św. w kaplicy, przed obrazem Matki Bożej Ostrobramskiej z udzialem chóru oraz występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Domu Kultury Polskiej w Wilnie.


Nagranie występu Chóru "Kantata"


więcej zdjęć...

IV Festyn Kultury Polskiej "Znad Issy" w Kiejdanach na Litwie 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl