Program
Wizyta na Litwie - spotkanie z historią Drukuj
08.06.2006.

Głównym celem wyjazdu delegacji z Ciechanowca na Litwę był udział w IV Festynie Kultury Polskiej “Znad Issy” w Kiejdanach, jednakże gospodarze zaplanowali czas na zwiedzanie. Po Kiejdanach gości z Ciechanowca oprowadzała założycielka Stowarzyszenia Polaków Kiejdan pani Irena Duchowska. Poznawanie zabytków Litwy rozpoczęło się od Krypty Radziwiłłów mieszczącej się w kościele Kalwińskim, kiejdańskiej Starówki oraz drewnianego kościoła św. Józefa.

Następny dzień to wyjazd do Dotnuvy – partnerskiego miasta Ciechanowca, do barokowego kościoła Zwiastowania N.M.P. ufundowanego m.in. przez Chrapowickich. W powrotnej drodze do Kiejdan było Podbrzeże (Paberże) miejsce związane z osobą księdza Tevasa Stanislovasa, kapucyna, człowieka, który całym swym życiem służył Bogu i ludziom.

Dzień trzeci to wizyta w Wilnie, zwiedzanie polskiego cmentarza na Rossie, złożenie kwiatów na grobie matki Józefa Piłsudskiego. Na wileńską Starówkę przewodnik wprowadził grupę przez Ostrą Bramę. Po czym śladami pobytu Adama Mickiewicza w Wilnie poprowadził zwiedzających przez miasto, do kościoła św. Kazimierza, św. Teresy, św.Anny i cerkwi św. Ducha.

Ostatnim akordem pobytu na Litwie była msza św. w kaplicy Matki Bożej Ostrobramskiej.

więcej zdjęć...

Wizyta na Litwie - spotkanie z historią 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl