Konkurs "Czyste Podlasie" - edycja 2005/2006 Drukuj
28.06.2006.

W roku szkolnym 2005/2006 ruszyła II edycja konkursu „Czyste Podlasie”, w którym kolejny raz i to z dużym sukcesem - wzięło udział ciechanowieckie Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II.

Konkurs ten polega na zbiórce surowców wtórnych, tj. butelek plastikowych typu PET. Organizatorem przedsięwzięcia jest Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa KRYNKA, a Patronem Honorowym jest organizacja Zielone Płuca Polski.

Gimnazjum w Ciechanowcu jako szkoła zajęło I miejsce w powiecie (22 291 zebranych butelek), w nagrodę otrzymując zestaw komputerowy. Uczniowie, którzy wykazali największe zaangażowanie w powyższej akcji- Piotr Rzepnicki (kl. II d), Grzegorz Wincenciak (kl. I c) i Konrad Kosk (kl. I f), otrzymali drobne upominki.

Zakończenie konkursu odbyło się 15 czerwca 2006r. w Krynkach. Szkołę reprezentowała pani dyrektor Cecylia Szmurło oraz koordynator programu, pani Bernadeta Karczewska.

Plastikowe opakowania są surowcem bardzo trudno rozkładalnym, więc pozyskiwanie ich jako surowców wtórnych jest przedsięwzięciem jak najbardziej wskazanym i koniecznym dla naszego wspólnego dobra. Wszystkie zebrane butelki zostały przekazane do recyklingu.

Większość uczniów naszego gimnazjum bardzo chętnie brała udział w powyższej akcji. To zaangażowanie- zarówno uczniów, jak i rodziców- dowodzi, że inicjatywy tego typu są niezwykle potrzebne, a dzieci już od najmłodszych lat powinny być przyzwyczajane do segregowania odpadów.

                                             

 Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II


Konkurs "Czyste Podlasie" - edycja 2005/2006 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl