Zadbajmy o czystość na plaży Drukuj
31.07.2006.

Trwa sezon wakacyjny. Upalna, słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na plaży nad wodą. Intensywnie użytkowane są obie plaże: miejska na wyspie na zalewie Nurca i na tzw. “krupie”. W związku z tym pojawiły się pytania o utrzymanie czystości w miejscach wypoczynku.

“....Chciałbym zwrócić uwagę na zanieczyszczenie plaży - tzw. "krupa" na "polkach". Już teraz robi się tam górka śmieci. Nie chodzi o to, żeby ktoś ją sprzątał z pracowników (najlepiej jak zadbają o to plażowicze), ale może dałoby się tam przynajmniej na okres letni postawić jakiś kontener na śmieci i raz na tydzień je zabrać? Byłoby dużo przyjemniej, a przede wszystkim czyściej - dla ludzi i dla przyrody, a i Ciechanowiec by na tym zyskał, bo zauważyłem tam dużo turystów także zagranicznych. Serdecznie pozdrawiam Grzegorz.”.

Zgadzając się z opinią wyrażoną w liście pana Grzegorza, Urząd Miejski podjął decyzję o ustawieniu na tzw. “krupie” kosza na śmieci, który będzie systematycznie opróżniany.

Jednocześnie apelujemy do plażowiczów, by zechcieli z niego korzystać i nie zaśmiecać plaży i rzeki, z których korzysta wiele osób. Mamy nadzieję, że w ten sposób, wspólnym wysiłkiem, uda nam się zadbać o czystość środowiska i uprzyjemnić letni wypoczynek nad wodą.


Zadbajmy o czystość na plaży
 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl