Program
II Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi Drukuj
01.08.2006.

30 lipca 2006 roku po raz drugi odbyły się w Ciechanowcu Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami . Imprezę zorganizowali: Jeździecki Klub Sportowy „Gepard” z Ciechanowca, Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu, Europejskie Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Wojewódzki Związek Hodowców Koni w Białymstoku. Honorowy patronat objęli Marszałek Województwa Podlaskiego i Starosta Wysokomazowiecki.

Zawody rozpoczęły się uroczystym przemarszem z terenów przy stacji Tomex-Orlen do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej, gdzie organizatorzy, zawodnicy i publiczność wzięli udział w mszy św. Swoją obecność zaznaczyli członkowie bractwa kurkowego, którzy w czasie podniesienia oddali pierwsze tego dnia wystrzały z zabytkowej broni. Po mszy korowód przemaszerował ponownie na teren zawodów, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie, które poprowadził Gniewomir Rokosz – Kuczyński – prezes Europejskiego Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się m.in: Genowefa Wiśniowska - wicemarszałek Sejmu, Krzysztof Tołwiński – wicemarszałek Województwa Podlaskiego, przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i samorządów lokalnych.

W konkursie wzięło udział dwanaście zaprzęgów, które startowały w dwóch kategoriach: par i singli. Wszyscy zawodnicy pokonywali ten sam parkur z szesnastoma przeszkodami. Za nieprawidłowe pokonanie przeszkody, pominięcie lub zrzutkę doliczano karne sekundy. Po podliczeniu wyników I miejsce w kategorii zaprzęgów wielokonnych zdobył Władysław Żero z Popław z zaprzęgiem kucyków Maniek i Ludwik (2.85.57 min) , II miejce zajął Jan Dłuski z Łuniewa Wielkiego z zaprzęgiem Baśka i Kaśka (3.02.12 min), a III miejsce pan Józef Kryński z Łempic z zaprzęgiem Ola i Ala (3.31.25 min). W kategorii zaprzęgów jednokonnych III miejsce zajął Andrzej Cinicki z Krynic na koniu Egon (2.25.11 min), II miejsce Bogdan Daciak z Białegostoku na Hetmanie (2.09.34 min), a I miejsce Bartosz Fabiński z Mikołajewa na Akronie (2.06.37 min).

Nagrodami dla zwycięzców poszczególnych kategorii były akcesoria jeździeckie: rzędy końskie, uździenice, siodła i puchary. Nagrody ufundowali: Burmistrz Ciechanowca, Ministerstwo Rolnictwa, Marszałek Województwa Podlaskiego, Starosta Wysokomazowiecki, Bractwo Kurkowe oraz firma „Tomex”.

Po zakończeniu konkursu i wręczeniu nagród rozpoczęła się część rozrywkowa, którą rozpoczęły pokazy w wykonaniu członków Stowarzyszenia Sportowo Jeździeckiego im. 10 Pułku Ułanów Litewskich z Grabowa. Przez cały czas można było oglądać repliki historycznych ubiorów szlacheckich prezentowane przez członków Bractwa Kurkowego, usłyszeć wiwaty i salwy armatnie, posłuchać muzyki, zjeść kiełbaskę z grilla. Imprezę zakończył pokaz ogni sztucznych i fajerwerków.

 

I Podlaskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl