Rektorat w Czajach-Wólce Drukuj

Rektorat-Parafia pw. Matki Bożej OstrobramskiejPoczątkowo Czaje-Wólka należały do parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Pobikrach. W latach pięćdziesiątych XX wieku postał pomysł wybudowania kaplicy dojazdowej, ale nie uzyskano na to zgody ówczesnych władz. Zaadaptowano więc na tymczasową kaplicę prywatne mieszkanie, i od 1957, aż do zakazu w 1960 roku, odprawiano tam nabożeństwa.

W 1978 roku uzyskano zgodę na budowę kaplicy. Projekt kaplicy sporządził białostocki architekt Zdzisław Bubiniec, a projekt wystroju wnętrz artysta plastyk Grzegorz Łoś z Supraśla. Budowa rozpoczęta w 1980 roku trwała do 1984 roku, kiedy to kaplica w Czajach-Wólce została poświęcona przez ks. bp. Władysława Jędruszuka.

14 października 1985 roku erygowano w Czajach-Wólce samodzielny rektorat wydzielony z parafii Pobikry, do którego należą wsie: Czaje, Czaje-Wólka, Czaje-Bagno i Małyszczyn.

Katolików na terenie rektoratu zamieszkuje 262 (dane z 2004 roku), odpusty odbywają się na św. Wojciecha i Matki Bożej Ostrobramskiej.


Rektorat pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia
Czaje-Wólka 34
18-230 Ciechanowiec

Tel.: 86 277 68 28

 
Rektorat-Parafia pw. Matki Bożej Ostrobramskiej.jpg
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl