Turniej Sołectw Drukuj
18.08.2006.

Już po raz trzeci Urząd Miejski w Ciechanowcu zorganizował Turniej Sołectw, który został rozegrany 13 sierpnia 2006 roku w czasie obchodów Międzynarodowego Święta Chleba w Muzeum Rolnictwa im. ks. K. Kluka.

W tym roku do zawodów o nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Ciechanowca przystąpiły trzy sołectwa: Antonin, Kosiorki i Pobikry. Do bezpośredniej rywalizacji w Turnieju stanęły pięcioosobowe drużyny składające się z dziecka, dwóch kobiet i dwóch mężczyzn. Konkurencje rozgrywane podczas zawodów zmieniają się corocznie , więc uczestników spotykają niespodzianki. W tym roku panowie musieli wykazać się umiejętnością obierania ziemniaków czy ubijania piany, panie musiały biegać z zawiązanymi oczami i szklanką pełną wody lub pomagać przy piłowaniu pnia, dzieci rzucały ziemniakami do celu i uczestniczyły w wyścigu z pieńkiem. Były też konkurencje sprawdzające umiejętności zgodnej współpracy–wyścigi “ na nartach” czy wyścig “na skrzynkach”.

Po zaciętej rywalizacji, pełnej śmiechu i dobrej zabawy zwyciężył Antonin przed Pobikrami i Kosiorkami. Zwycięzcy otrzymali nagrodę główną – nowoczesną wiatę przystankową. Przegrani otrzymali nagrody pocieszenia, którymi także były wiaty przystankowe.

Po zakończeniu konkursu przystąpiono do konsumpcji tradycyjnych potraw regionalnych przygotowanych przez gospodynie z poszczególnych wsi – były domowe sery, chleby i wędliny, baby ziemniaczane, pieczone pierogi nadziewane kaszą z mięsem i wiele innych przysmaków.
 

Turniej Sołectw 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl