Budowa cmentarza przy parafii pw. NMP z Fatimy Drukuj
23.08.2006.

Po erygowaniu w 1998 roku w prawobrzeżnym Ciechanowcu parafii pw. NMP z Fatimy i wybudowaniu w 2000 roku kaplicy, narodził się projekt budowy cmentarza grzebalnego. W chwili obecnej parafia korzysta z cmentarza parafialnego w Kuczynie lub z cmentarza parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu.

W listopadzie 2000 roku Józef Radziwon ofiarował ziemię pod cmentarz. Ówczesny proboszcz ks.Waldemar Krzywiński planował rozpocząć prace wiosną 2001 roku, jednak pomysł budowy na tym terenie nie powiódł się, z uwagi na liczne sprzeciwy mieszkańców. Działkę tę w 2003 roku sprzedano, a w 2004 roku rozpoczęto starania o zakup działki na północno – zachodnim skraju miasta, przy ul. Uszyńskiej.

Działkę kupiono w kwietniu 2006 i rozpoczęto rozłożoną na etapy budowę cmentarza. 

Obecnie trwa budowa ogrodzenia, następnie zostanie wykonany podjazd pod bramę cmentarną. Zasadzenie wokół zieleni oraz wytyczenie alei głównej i bocznych zakończy pierwszy etap zaplanowanych prac. W kolejnym przewidziana jest budowa parkingu, a dalej – budowa kaplicy cmentarnej, zbiornika na ścieki sanitarne, przyłączy energetycznych i wyznaczenie pól grzebalnych.

Budowa cmentarza przy parafii pw. NMP z Fatimy

Budowa cmentarza przy parafii pw. NMP z Fatimy
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl