buy medication online
 
Gospodarze Wojewódzkiego Święta Plonów Drukuj
07.09.2006.

Święto Plonów Województwa Podlaskiego odbędzie się w tym roku w Ciechanowcu. Starostą Dożynek został Kazimierz Olszewski, a Starościną Jego żona Barbara – rolnicy ze wsi Trzaski w gminie Ciechanowiec. Państwo Olszewscy kontynuują tradycję rodzinną i prowadzą gospodarstwo rolne w miejscu, które należy do rodziny od co najmniej 200 lat. Pan Kazimierz Olszewski po uzyskaniu wykształcenia rolniczego w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Ciechanowcu pracował wraz z rodzicami w gospodarstwie, które przejął od nich 8 lat temu. Wielopokoleniowa rodzina wspólnie gospodaruje - Mama pana Kazimierza, Aniela zajmuje się gotowaniem, do pani Barbary należy udój i bieżąca księgowość. Uprawą gruntów i karmieniem zwierząt zajmuje się pan Kazimierz z pomocą swego Ojca Jana.

Gospodarstwo nastawione jest na produkcję mleka. W zeszłym roku odprowadzono do mleczarni 360 tys. litrów. Państwo Olszewscy mają 52 krowy rasy holsztyno-fryzyjskiej i ponad 30 jałówek. Mleczność krów wynosi ok. 6,7 tys. l rocznie, o zawartości białka 3,2 % i tłuszczu 4 %. Karmę dla krów rolnicy uzyskują z 50 ha własnych gruntów ornych i łąk na terenie wsi Trzaski, Olędy i Kułaki oraz 10 ha dzierżawy. Oprócz zielonek zwierzęta otrzymują pasze treściwe.

Państwo Olszewscy większość zysków inwestują w rozwój gospodarstwa. Posiadane maszyny rolnicze wymieniają na nowsze i wydajniejsze – w ciągu ostatnich dwóch lat zakupili dwa nowe ciągniki, planują następne zakupy sprzętu i zwiększenie liczebności stada.

Kazimierz Olszewski działa także na rzecz wspólnoty wiejskiej – od 1989 roku, już 5 kadencję, pełni funkcję Sołtysa. Działa także w Radzie Parafialnej przy Parafii w Winnej Poświętnej, a także w Komitecie Rodzicielskim przy Szkole Podstawowej w Starym Radziszewie, w której uczy się jego 13-letni syn Piotr. 16 letnia Ewelina, córka państwa Olszewskich, rozpoczyna w tym roku naukę w Liceum Ekonomicznym w Bielsku Podlaskim.

Pomimo nawału prac w gospodarstwie – pierwszy udój rozpoczyna się o 4.30 rano – znajdują czas na dbanie o estetykę swego otoczenia. Ład i porządek zostały docenione w organizowanym przez Urząd Miejski konkursie „Wzorowa Posesja 2006”, w którym Państwo Olszewscy zostali jednymi z laureatów.

 
Gospodarze Wojewódzkiego Święta Plonów

Gospodarze Wojewódzkiego Święta Plonów

 

 

 
levitra bitcoin buy

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna 

Projekty unijne

Projekty unijne

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne
wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl
position: fixed; right: 20px; top: 350px
buy Tadalafil with btc or credit card