Program
Szkolne Centrum Informacji w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu Drukuj
11.09.2006.

Czytelnia multimediana biblioteki Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu wzbogaciła się o cztery zestawy komputerowe i wielofunkcyjne urządzenie sieciowe (skaner, drukarka, kopiarka), otrzymane w ramach programu „Internetowe centra informacji multimedialnej w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Spełniliśmy wszystkie warunki: przygotowanie pomieszczenia z wykonaną instalacją elektryczną, wyposażonego w odpowiednie umeblowanie oraz zabezpieczenia, skierowanie nauczyciela bibliotekarza na szkolenie informatyczne typu OCM - i przez rok oczekwialiśmy na nowe komputery. Wykorzystając warunki umowy, dodatkowo wysposażyliśmy w sieć sąsiednie pomieszczenie - świetlicę w sali 81, gdzie przekazane zostały starsze komputery z dostępem do Internetu - do wykorzystania przez dzieci spędzające czas w świetlicy.

Szkolne Centrum Inforamcji w bibliotece działa już od kilku lat, odbywają się tu multimedialne lekcje, z wykorzystaniem projektora, rzutnika, komputerów z dostępem do Internetu. Z pewnością nowocześniejsze komputery uczynią nasze Szkolne Centrum Informacji jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem, w którym dzieci mogą poszerzać wiedzę, a nauczyciele doskonalić techniki sprzyjające urozmaiceniu lekcji.

                                                                                         

Krystyna Łochnicka
Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika
w Ciechanowcu 

Szkolne Centrum Informacji w Szkole Podstawowej w Ciechanowcu 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl