Wizyta w Pałacu Prezydenckim Drukuj
27.09.2006.

Dzieci z klasy IIIc Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ciechanowcu pojechały na wycieczkę do stolicy - nie był to taki sobie - zwykły wyjazd. Wychowawczyni klasy, pani Alicja Przesław przygotowywała ją od poprzedniego roku szkolnego - od kiedy dzieci, jeszcze wtedy z klasy IIc, napisały list do Prezydenta Polski - Lecha Kaczyńskiego.

Na list klasy IIc, pracownicy Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej odpowiedzieli telefonicznie, w drugim tygodniu wakacji, proponując wizytę w Pałacu Prezydenckim, w uzgodnionym terminie. Po wielokrotnych konsultacjach i spełnieniu wszystkich warunków, przesłaniu danych wszystkich uczestników do Biura Obsługi Rządu - udało się! Zaoferowano uczniom program poszerzonego zwiedzania siedziby prezydenta. Uczniowie po cichu liczyli na spotkanie z samym panem Lechem Kaczyńskim, niestety prezydent był bardzo zajęty a kwiaty od dzieci obiecał przekazać Mu przewodnik - pracownik kancelarii.

Wyjazd wykorzystano do zwiedzenia innych ciekawych miejsc w stolicy - Starego Miasta, Grobu Nieznanego Żołnierza, Pałacu Kultury i Nauki. W Muzeum Techniki dzieci wzięły udział w nietypowej lekcji na temat "Sposoby podróży dawniej i dziś". Oczywiście nie obyło się bez wizyty w McDonald's. Frajdę sprawiała jazda ruchomymi schodami i nieplanowana wizyta na stacji metra.
                                                     

Krystyna Łochnicka
Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika
w Ciechanowcu

Wizyta w Pałacu Prezydenckim

Wizyta w Pałacu Prezydenckim
 
Wizyta w Pałacu Prezydenckim

Wizyta w Pałacu Prezydenckim
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl