Program
Pierwsze polowanie zbiorowe w sezonie 2006/2007 Drukuj
04.10.2006.
 
                         Pojedziemy na łów, na łów, towarzyszu mój!
Na łów, na łów, na łowy, do zielonej dąbrowy, towarzyszu mój!

W niedzielę 1 października myśliwi z Koła Łowieckiego „Rogacz” spotkali się na pierwszym w tym sezonie polowaniu zbiorowym, na obwodzie łowieckim nr 101 „Uroczysko Pobikry”. W polowaniu wzięło udział ponad 20 myśliwych.

Po kilku latach przerwy pojawił się w Kole nowy sygnalista, który po raz pierwszy zaprezentował się myśliwym. Po odegraniu sygnału „Zbiórka myśliwych” i powitaniu zgromadzonych przez prezesa, minutą ciszy uczczono zmarłego członka Koła Jana Czapkowskiego. 

Aby cały, trwający od 1 października do 15 stycznia, sezon polowań zbiorowych przebiegał bez wypadków, łowczy Antoni Florczuk przeprowadził szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa w czasie polowania zbiorowego oraz zasad bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią. 

Najbardziej uroczystym momentem zbiórki było złożenie ślubowania przez Ryszarda Deniziaka, który zakończył staż i został pełnoprawnym myśliwym. 

Po ślubowaniu prowadzący polowanie poinformował o zwierzynie na jaką można polować (dziki i lisy), omówił sygnały i kierunki naganki, myśliwi wylosowali stanowiska łowieckie, wysłuchali sygnału „Apel na łowy” i rozpoczęło się polowanie.

więcej zdjęć...

Pierwsze polowanie zbiorowe w sezonie 2006/2007
 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl