"Hubertus 2006" Klubu Jeździeckiego "Gepard" Drukuj
27.10.2006.

Już po raz drugi Klub Jeździecki “Gepard” zorganizował tradycyjnego “Hubertusa” czyli “pogoń za lisem”. Współorganizatorami imprezy było Europejskie Centrum Młodzieży i Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Łomżyńskie Bractwo Kurkowe “Pospolite Ruszenie”. Wśród gości znaleźli się członkowie Związku Szlachty Polskiej, Bractw Kurkowych z Warszawy, Krakowa, Łomży i Łaska oraz członkowie Klubów Jeździeckich “Karino” w Łomży i “Kres” w Jurowcach. 

Po mszy świętej w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej kawalkada zaprzęgów i jeźdźców przejechała przez miasto i powróciła na teren Klubu Jeździeckiego “Gepard”.

Zgromadzonych powitali prowadzący Gniewomir Rokosz-Kuczyński i Tomasz Miliszkiewicz oraz wicemarszałek Województwa Podlaskiego i wiceprezes Oddziału Związku Szlachty Polskiej w Białymstoku Krzysztof Tołwiński, poseł sejmu V kadencji z okręgu białostockiego Jacek Bogucki i sędzia Trybunału Stanu Jan Maria Jackowski. Całą uroczystość uświetnił Zespół Sygnalistów Myśliwskich “Akteon” Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Po oddaniu salwy z repliki XVIII-wiecznego działa okrętowego, gdy impreza została oficjalnie uznana za otwartą, przedstawiono jeźdźców i konie biorące udział w gonitwie.

Pogoń za “lisem”, którym była Milena Jakubiak z Klubu Jeździeckiego “Karino” z Łomży, była długa i wyczerpująca. Ostatecznie lisią kitę zdobył Dariusz Wiśniewski z Klubu Jeździeckiego “Gepard” z Ciechanowca.

Konie biorące udział w gonitwie zostały udekorowane okolicznościowymi rozetami, a "lis”, zwycięzca gonitwy i główny organizator imprezy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez panów Leszka Zdziarskiego i Alfreda Jesionka. 

Na zakończenie imprezy można było posłuchać występów Zespołu Ludowego “Kalina” z Żurobic, poczęstować się grochówką czy pieczenią z dzika...

więcej zdjęć...

“Hubertus 2006” Klubu Jeździeckiego “Gepard”
 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl