Program
Zajęcia w Świetlicy Socjoterapeutycznej Drukuj
22.11.2006.

W Świetlicy Socjoterapeutycznej działającej przy Ciechanowieckim Ośrodku Kultury i Sportu prowadzone są zajęcia świetlicowe, edukacyjno-wyrównawcze i profilaktyczno-terapeutyczne. Oprócz pracowników COKiS i wolontariuszy zajęcia prowadzą specjaliści zaproszeni do współpracy.

Psycholog Maria Małgorzata Sękal, dyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Ciechanowcu, prowadzi zajęcia pt.: “Rozwój i stymulacja funkcjonowania psychospołecznego (organizowanie doświadczeń korektywnych)”. Są to zajęcia warsztatowe wg programu opracowanego przez panią M. Sękal i modyfikowanego fachową literaturą.

W porozumieniu z pedagogiem szkolnym ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika wybrano 10 dzieci z klas I–III, które uczestniczą w zajęciach. Grupa spotyka się dwa razy w tygodniu i przez 1,5 godziny dzieci poznają zasady zachowania i normy obowiązujące w kontaktach z rówieśnikami, dorosłymi i przyrodą. Gry, zabawy i ćwiczenia w jakich uczestniczą wpływają na ich rozwój psychoruchowy, psychopoznawczy i społeczny. Rozwijana jest ich spostrzegawczość, pamięć i umiejętności współdziałania w grupie.

W comiesięcznych sprawozdaniach oceniane są postępy jakich dokonują dzieci w czasie zajęć.

Zajęcia w Świetlicy Socjoterapeutycznej

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl