"Razem do Europy" - wymiany szkolne pomiędzy Polską i Ukrainą Drukuj
01.12.2006.

W dniach 19–24 listopada 2006 r., w ramach realizacji projektu „Razem do Europy”, gościliśmy w naszym gimnazjum grupę młodzieży wraz z opiekunami z położonego w centralnej Ukrainie miasta Czerkasy. Ten międzynarodowy program uświetniliśmy zapraszając grupę młodzieży z zaprzyjaźnionej szkoły w Akademii na Litwie.

Działania, które podjęto w ramach realizacji powyższego projektu, obejmowały zajęcia integracyjne w szkole – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ciechanowcu, pobyt na basenie w Wysokiem Mazowieckiem, zwiedzanie Warszawy, Białowieskiego Parku Narodowego oraz lekcje w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

Korzystając z zaproszenia, mieliśmy również możliwość zwiedzenia szkół funkcjonujących w naszym mieście: Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika i Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza oraz Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu, gdzie odbył się występ działającej tam grupy tańca nowoczesnego. Ważnym elementem integrującym powyższe działania była uroczysta msza święta, połączona z krótkim koncertem chóru parafialnego Kantata oraz scholi Anielskie Nutki.

Opisywany projekt był współfinansowany przez Polską Fundację im. Roberta Schumana w Warszawie i wspierany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej.
                                                     

Gimnazjum im.Papieża Jana Pawła II
w Ciechanowcu


„Razem do Europy" – wymiany szkolne pomiędzy Polską i Ukrainą 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl