Święto Szkoły Drukuj
27.02.2007.

 Do tradycji Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ciechanowcu należy organizowanie Święta Szkoły. W tym roku to szczególne dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły wydarzenie miało miejsce w poniedziałek, 19 stycznia.
   
O godzinie 8.00 wspólnie z zaproszonymi gośćmi rozpoczęło się świętowanie urodzin patrona szkoły, Mikołaja Kopernika. Uroczysty apel był okazją do podsumowania pracy w I semestrze, przedstawienia osiągnięć i sukcesów oraz nagrodzenia uczniów za najlepsze wyniki w nauce oraz za aktywność i postawę, jaką wykazują na co dzień w relacjach z rówieśnikami.
   
Uczniowie klasy IV „a” pod kierunkiem pani Barbary Bakun i II „c” pod kierunkiem pani Katarzyny Tkaczuk przedstawili część artystyczną, po której najlepsi uczniowie otrzymali wyróżnienia i dyplomy. Nagrodzono również tych, którzy złożyli najwięcej wizyt w szkolnej bibliotece, doceniono wytrwałość dzieci pokonujących pieszo największą odległość do szkoły. Uhonorowano także najbardziej koleżeńskich i aktywnych uczniów.
   
Okazją do zdobycia cennych nagród były różne konkurencje. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą o patronie szkoły w konkursie pt. „Z życia Mikołaja Kopernika”. Mogliśmy przekonać się, która z dziewcząt posiada najdłuższe i najpiękniejsze włosy, a chłopcy rywalizowali o miano „najsilniejszego w rękach”. Konkurencje stanowiły okazję do współzawodnictwa i dobrej zabawy. Wszystkie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, któremu towarzyszyła żywiołowa reakcja ze strony publiczności. Całą uroczystość zakończyła dyskoteka.

 

 
Święto Szkoły

 
 

COKiS

Galeria

Wydarzenia kulturalne

wszystkie »»     

ciechanowiec.plciechanowiec.pl