Uczniowski Klub Sportowy "Stół Polski" Drukuj


Uczniowski Klub Sportowy “Stół Polski” działa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu. Prowadzi działalność w trzech sekcjach sportowych oraz Zespół Taneczny:

Sekcja lekkoatletyczna - działa od 2005 roku, w sekcji trenuje ok. 40 uczniów, którzy codziennie po lekcjach mają 2 godziny treningu. Po zaledwie rocznej działalności Ciechanowiec zajął 23 miejsce wśród 95 szkół biorących udział w Lidze Lekkoatletycznej w województwie podlaskim.

Najważniejsze osiągnięcia:

  • udział w finałach wojewódzkich, gdzie sztafeta dziewcząt (10x1000) zajęła VI miejsce

  • udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Podlasia im. Zbigniewa Dowdziłły – dziewczęta drużynowo ukończyły na XII miejscu, chłopcy na XVI; najlepsze wyniki indywidualne: dziewczęta - III i IV miejsce na 1500 m, IV miejsce w skoku wzwyż, chłopcy IV miejsce na 800 m i V na 3000 m

  • udział w Mazowieckich Biegach Ulicznych; w Biegu z okazji 215 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Wysokiem Mazowieckiem dziewczęta zajęły 5 pierwszych miejsc, a chłopcy III, V, VII, IX; w Biegu Niepodległości miejsca V, IX i XI

  • w półfinałach wojewódzkich szkół ponad gimnazjalnych w Lidze LA chłopcy zajęli III miejsce w trójskoku i IV w skoku wzwyż.

Sekcja siatkówki dziewcząt – jest kontynuacją wieloletnich tradycji gry w piłkę siatkową, trenuje ok. 25 dziewcząt, treningi odbywają się trzy razy w tygodniu, od października toczą się rozgrywki – w 2005 roku drużyna zajęła VI miejsce w II lidze, a w sezonie 2006/2007 wywalczyła awans do I ligi.

Sekcja siatkówki chłopców – także kontynuuje tradycję gry w siatkówkę, trenuje ok. 20 chłopców, treningi odbywają się codziennie, w sezonie 2006/2007 drużyna gra w II lidze.

Zespół Taneczny "Show Girls" – prowadzone są treningi tańca nowoczesnego i cheerleaderek. W 2006 roku na I Międzynarodowym Przeglądzie Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek „POM – PA 2006” w Białymstoku Ciechanowiecki Zespół Cheerleaderek Show Girls zajął II miejsce drużynowo i II miejsce indywidualnie. W 2007 roku Show Girls powtórzyły sukces i zajęły drużynowo II miejsce w kategorii mini formacje – pompon.

Od 1 marca 2010 roku Uczniowski Klub Sportowy "Stół Polski" przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu jest organizacją pożytku publicznego i możliwe jest przekazywanie 1% podatku na rzecz tej organizacji.

Dane organizacji:
Uczniowski Klub Sportowy „Stół Polski”
przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza
w Ciechanowcu
ul. Szkolna 8
18-230 Ciechanowiec
tel. (86) 277 11 35

Numer KRS: 0000350044

Uczniowski Klub Sportowy “Stół Polski”

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wzorowa Gmina

Biuletyn Informacji Publicznej

Cyfrowy Urząd

System Informacji Przestrzennej

Informacja Turystyczna

Mapa interaktywna
COKiS
Galeria

Wydarzenia kulturalne

Pytania do Burmistrza
eKartka 
wszystkie »»     

Pogoda Euro Horoskop
ciechanowiec.plciechanowiec.pl